Dnia 2 czerwca 2015 roku odbył się w naszej szkole V Powiatowy Omnibus Humanistyczny dla uczniów gimnazjów. Udział wzięło w tym roku 7 szkół. Konkurs składał się z dwóch części testu oraz quizu. W quizie uczniowie zmierzyli się z najróżniejszymi pytaniami. Pytania układali nasi poloniści wraz z pomocą innych nauczycieli.

Oto wyniki.

Klasa I:

I miejsce zajęła Joanna Gola z Gimnazjum Nr 3

II miejsce zajął Michał Bachorz z Gimnazjum w Cielczy

III miejsce zajął Stanisław Grobelny z Niepublicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki

IV miejsce zajęła Monika Jędrzejek z Gimnazjum Nr 1

V miejsce zajęła Karolina Nowak z Gimnazjum w Prusach

VI miejsce zajęła Agnieszka Zachman z Gimnazjum w Kotlinie

omnibus09

Klasa II:

I miejsce zajęła Weronika Szymendera z Gimnazjum Nr 1

II miejsce zajęła Dagmara Bielerzewska z Niepublicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki

III miejsce zajął Jakub Płomiński z Gimnazjum Nr 3

IV miejsce zajął Maciej Chmiel z Gimnazjum w Kotlinie

V miejsce zajęła Karolina Michalak z Gimnazjum w Prusach

VI miejsce zajęła Kornelia Grygiel z Gimnazjum w Cielczy

omnibus10

Klasa III:

I miejsce zajął Maciej Rzepecki z Niepublicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki

II miejsce zajął Piotr Żebrowski z Gimnazjum Nr 1

III miejsce zajęła Julia Zdunek z Gimnazjum w Rusku

IV miejsce zajął Igor Skowron z Gimnazjum Nr 3

V miejsce zajęła Ilona Kowalska z Gimnazjum w Prusach

VI miejsce zajął Jan Szymkowiak z Gimnazjum w Kotlinie

VII miejsce zajęła Laura Janowska z Gimnazjum w Cielczy

omnibus05

Wyniki klasyfikacji drużynowej wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęło Niepubliczne Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki

II miejsce zajęło Gimnazjum Nr 1

III miejsce Gimnazjum Nr 3

IV miejsce Gimnazjum w Cielczy i Gimnazjum w Prusach

V miejsce Gimnazjum w Kotlinie

omnibus02

Oto opinia Joanny Goli - omnibusa w kategorii klas I:

Przygotowanie konkursu było moim zdaniem świetne i z pewnością czasochłonne. Konkurencje były dopracowane i bardzo dobrze się bawiłam :) Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się takiego wyniku jadąc na konkurs, ponieważ byłam u was pierwszy raz i nie wiedziałam dokładnie, z czym będę

musiała się zmierzyć, dlatego jestem bardzo mile zaskoczona i zadowolona z wyniku. Najbardziej podobał mi się etap quizu z 20 pytaniami. Odpowiedziałam na dużą część z nich i ta konkurencja sprawiła mi najmniejszy problem. Podobała mi się również część z filmikami o błędach językowych. Przy niektórych z nich można było nieźle się uśmiać :D

Oczywiście, już czekam na kolejny konkurs. Jestem bardzo ciekawa, co wymyślicie z przyszłym roku.
Więc do zobaczenia za rok! :)

omnibus04

A to opinia Weroniki Szymendery - omnibusa w kategorii klas II:
Według mnie konkurs był przygotowany bardzo dobrze, wszystko przebiegło sprawnie. Ponadto panowała bardzo miła atmosfera. Jestem zadowolona ze swojego wyniku. Pytania były i trudne, i łatwe. Wiele było na pewno zaskakujących.
Myślę, że wiedzę zdobytą podczas konkursu jeszcze nie raz wykorzystam. Najbardziej podobała mi się konkurencja z motywami literackimi. Pozwalała sprawdzić swoją wiedzę na temat czytanych książek. Poznajemy nowe tytuły, dzięki odpowiedziom innych uczestników, ale też rozwija kreatywne myślenie. Jeśli będę miała taką możliwość, myślę, że przyjadę na konkurs również za rok.
omnibus03
Taką opinię wyraziła na temat konkursu nasza polonistka, pani Eliza Słowik:
Omnibus humanistyczny jest konkursem, na który zapraszamy uczestników z gimnazjów w powiecie Jarocin. Cieszy sie dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Ponieważ odbywa sie w pierwszych dniach czerwca, ma nieco wakacyjny charakter i klimat. Od innych konkursów różni się tym, że nie trzeba i nie można przygotować się do udziału w nim w ciągu tygodnia czy dwóch. W naszym Omnibusie stwarzamy pole do popisu młodzieży inteligentnej, oczytanej, otwartej na świat i ludzi, śledzącej wydarzenia kulturalne w kraju i na świecie. W obecnej formule konkursu trzeba było wykazać się znajomością literatury, malarstwa, muzyki, historii itp., ale także szybkim refleksem i logicznym myśleniem.
Uczniowie, którzy wywalczyli zaszczytny tytuł Omnibusa humanistycznego 2015 z pewnością posiadają te wszystkie umiejętności, a także dużą, godną podziwu wiedzę.
omnibus01
Dodajmy, że nagrody i poczęstunek dla zwycięzców konkursu tradycyjnie ufundowało Stowarzyszenie Edukacyjne ,,Gimnazjum 2000". Jury - również tradycyjnie - tworzyli nasi poloniści: p. E.Słowik, p. P.Kowalczyk i p. B.Tabaka. Świetnie spisała się nasza młodzież, która pomagała przy organizacji Omnibusa, a zwłaszcza prowadzący konkurs - Kasia Orpel i Tymek Wielowiejski.
(fot. H. Czaplicki)

Anna Bochna, 16.06.2015 23:41