Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W XXI wieku  nikt nie wyobraża sobie życia bez komórki, Internetu i samochodu. Każdy dojeżdżający do pracy człowiek chce zaparkować jak najbliżej  miejsca swojej pracy.

 


W Golinie znajduje się bardzo duży zakład zatrudniający około 1200 osób. Większość z nich dojeżdża do pracy  samochodem. Niestety, parking przy zakładzie, w którym pracują,  nie sprostał zadaniu ze względu na małą powierzchnię  (jak na taką firmę ). Dlatego pracownicy zostawiają swoje pojazdy źle zaparkowane lub parkują je na trawnikach znajdujących się przed  prywatnymi posesjami. Od pewnego czasu pracownicy mogą parkować na ładowni znajdującej się przy torach kolejowych, a także na bocznych ulicach ( ul.1 maja, Zagajkowa, Tysiąclecia).

Gig-ant postanowił zapytać prezesa firmy pana Tomasza Kubika o to, czy firma ma zamiar wybudować większy parking dla swoich pracowników.
T.Kubik: Na chwilę obecną nie planujemy jako firma zakupu gruntu pod parking. Poza tym jako firma nie musimy zapewnić naszym pracownikom miejsc parkingowych. Możemy jedynie informować lub pouczać naszych pracowników o zasadach prawidłowego parkowania, a także dbania o teren, na którym parkują.

I to wszystko...
Sprawa parkingu została poruszona także na zebraniu z mieszkańcami Goliny ( 4 czerwca ), na którym mieszkańcy wyrazili oburzenie całą tą sprawą.  Miejmy nadzieję, że sytuacja jednak ulegnie zmianie, a nasza piękna miejscowość nie zostanie " zawalona" samochodami z każdej strony.

Tomek Jankowski, 08.06.2014 00:14
0,

2191


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz