Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

1
Dnia 26.08.2016 roku w Niepublicznym Gimnazjum i w Szkole Podstawowej w Golinie odbyła się uroczystość oddania do użytku zmodernizowanego parkingu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:
burmistrz Jarocina Adam Pawlicki,
starosta Jarocina Bartosz Walczak,
radni Rady Miejskiej w Jarocinie,
przedstawiciele Stowarzyszenia "Gimnazjum 2000",
przedstawiciel wykonawcy - Zakład Ulic sp.z o.o Jarocin,
ksiądz Janusz Pytlik,
sołtys wsi Golina i Stefanów Ryszard Żyto,
pracownicy szkół w Golinie,
rodzice oraz uczniowie.
Poświęcenia parkingu dokonał ks. Janusz Pytlik, który też modlił się o bezpieczeństwo na parkingu.
6
Przecięcia wstęgi dokonali ks. Janusz Pytlik, burmistrz Adam Pawlicki, przedstawiciel wykonawcy, sołtys Ryszard Żyto, przedstawiciele Rady Rodziców obu szkół panie Anna Jarmuż oraz Elżbieta Andrzejczak.

7

2
W trakcie prac parkingu został też poszerzony wjazd na parking, który poprawi bezpieczeństwo uczniów, kiedy będą wyjeżdżać na wycieczki szkolne; do tej pory uczniowie, kiedy wyjeżdżali na wycieczki, musieli korzystać z parkingu przy sali z OSP Golina.
Cała budowa parkingu wyniosła 110 tysięcy złotych. Inwestycja została sfinansowana z budżetu gminy Jarocin i funduszu sołeckiego.
Po zakończonej uroczystości wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek.
8

9

10

Uczniowie obu szkół serdecznie dziękują za wybudowanie nowego parkingu.
GIG-ant przeprowadził rozmowę z kilkoma osobami na temat, co sądzą o oddaniu do użytku nowego parkingu.
Pan Hieronim Czaplicki, nauczyciel:
Nowy parking przy Szkole Podstawowej to bardzo ważna i potrzebna inwestycja. Oprócz poprawy efektu wizualnego wyraźnie wzrośnie bezpieczeństwo. Zwiększyła się liczba miejsc dla samochodów, a także - co nie dla wszystkich od razu zauważalne - powiększona została brama wjazdowa. Dzięki temu będzie swobodny wjazd i wyjazd z parkingu.
Mam nadzieję, że władze gminy, dzięki którym powstał nowy parking, zauważą potrzebę jeszcze jednej inwestycji – placu zabaw.
Magda Kiszel, uczennica:
Sądzę, że nowy parking jest ładny, przykuwa uwagę, ma oddzielone miejsca dla samochodów, czego brakowało w starym parkingu. Jednym słowem sądzę, że parking był potrzebny.
Pan Marcin Półrolniczak, radny:
Bardzo potrzebna inwestycja, która poprawia bezpieczeństwo i komfort uczniów i rodziców. Inicjatorami tej inwestycji byli mieszkańcy naszej miejscowości, którzy przekazali kwotę 40 tysięcy złotych na tę inwestycję.
Środki pochodziły z funduszu sołeckiego.
Pani Anna Jarmuż:
Parking był bardzo potrzebny, zwłaszcza rano było duże zamieszanie, kiedy rodzice przywozili swoje pociechy do szkoły. Na pewno parking będzie też dużym plusem, kiedy w szkole będą odbywać się zebrania rodziców. Szkoda, że tak późno został wykonany, ponieważ już nie skorzystam z niego, bo Dominika skończyła szkołę... Ale myślę, że będzie służył innym rodzicom.

Opracowały: Magdalena Walczak, Magdalena Mikołajczak
Fot.: Magdalena Mikołajczak & Hieronim Czaplicki

Magdalena Walczak, 30.08.2016 00:18
0,

850


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz