Reprezentacja MDP Golina już od kilku lat bierze udział w Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem: "Młodzież Zapobiega Pożarom" jest jedną z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W zadaniu tym aktywnie uczestniczą także strażacy z komend Państwowej Straży Pożarnej.Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Oddziałów Związku OSP PR, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wielu innych instytucji związanych z ochroną środowiska oraz zwalczaniem klęsk żywiołowych. Turniej ma formę eliminacji kolejnych szczebli.Przygotowanie do takiego konkursu wiąże się z wieloma godzinami nauki. Uczestnicy uczą się pierwszej pomocy, umundurowania strażaka, podstawowego sprzętu gaśniczego, dystynkcji, skrótów, technik, oznaczeń samochodów pożarniczych jak i specjalnych, ważna jest także chemia.Reprezentanci MDP Jołkipołki w Golinie przygotowując się do turnieju spędzili wiele godzin w remizie powtarzając wiadomości z dh. Martą Wólczyńską, w garażach OSP Golina i OSP Witaszyce z dh. Przemkiem Wólczyńskim , oglądając i dotykając sprzęt pożarniczy znajdujący się na samochodach, a także sami - w domach, godząc naukę w szkole z dodatkowym ogromem nauki. Wszystkie te starania pokazały po raz kolejny siłę golińskiej straży. W tym roku reprezentanci MDP Golina stanęli na podium aż pięciokrotnie:
Grupa I Szkoły Podstawowe klasy I-VI:
1 miejsce Marcin Jóźwiak
2 miejsce Kacper Jóźwiak
Udział Justyna Żakowska i Kacper GrześkowiakGrupa II Szkoły Podstawowe klasy VII-VIII i Gimnazjum:
2 miejsce Klaudia Wojtczak
3 miejsce Sławomir Żakowski

Grupa III Szkoły Ponadgimnazjalne
1 miejsce Magdalena Walczak
Udział Piotr Goździaszek

Zwycięzcom, organizatorom i opiekunom dziękujemy za wytrwałość. "W jednostce siła!!"

Klaudia Wojtczak, 10.03.2019 23:59