Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Golińscy sportowcy po raz kolejny pokazali klasę, uzyskując awans w rozgrywkach Coca Cola Cup.  W tym roku  udział wzięły zarówno dziewczyny, jak i chłopcy.Na zawodach panowała bardzo przyjemna atmosfera, a mecze rozgrywane były w duchu fair play. Grano 2x10 min; 5 zawodników w polu + bramkarz.

Zacznijmy od dziewcząt. Zawody odbyły się 30 marca na ,,orliku" przy gimnazjum 3 Jarocin. Do rywalizacji stanęły tylko trzy gimnazja : Gimnazjum Prusy, Gimnazjum nr 3 Jarocin  oraz Gimnazjum Golina.  Tego dnia pogoda nie dopisywała, jednak dziewczyny pomimo wiosennego deszczu, a nawet gradu, dzielnie walczyły o upragnione zwycięstwo. W pierwszym pojedynku Golina rozgromiła gospodarzy turnieju uzyskując wynik 4:0. W drugim meczu spotkały się drużyny z Jarocina oraz Prus. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Jarocina 1:0. Ostatnie spotkanie rozegrały piłkarki z Prus oraz Goliny. Mecz od samego początku był wyrównany i bardzo zacięty. Z przyczyn pogodowych spotkanie zostało przerwane. Po krótkiej przerwie nasze piłkarki ambitnie podeszły do zadania i zwyciężyły nad Gimnazjum z Prus 2:0.

Należy dodać, że dziewczęta miały tylko dwa treningi przed zawodami. Mimo to pokazały, że drzemią w nich ogromne możliwości. Dziewczęta w II etapie zmierzą się z drużynami z Koźmina, Jarocina oraz Gostynia.

Golinę reprezentowały: Wiktoria Sierszuła, Sara Frąckowiak, Marysia Burdziąg, Paulina Domagała, Jessica Szajda, Marta Marciniak, Maria Pospieszna, Dagmara Frąckowiak, Natalia Mikołajczak, Eliza Strzykalska.

Przejdźmy do chłopców. Rozgrywki odbyły się dnia 29 marca, lecz z powodów atmosferycznych zapadła decyzja przerwania zawodów i kontynuacji kolejnego dnia - 30 marca. Gospodarzem było gimnazjum nr 3 Jarocin. W zawodach wzięło udział pięć szkół: 5 Jarocin, 3 Jarocin, 1 Jarocin, Witaszyce oraz Golina. Awans naszych piłkarzy był tylko formalnością. Już w pierwszym spotkaniu chłopcy pokazali, że są dobrze przygotowani, pokonując zespół z Witaszyc  5:0. Kolejnym rywalem naszych zawodników była drużyna z gimnazjum nr 1 Jarocin, którą zwyciężyli 4:0. W przedostatnim spotkaniu podjęli gospodarzy zawodów, od których również okazali się lepsi, uzyskując wynik 5:1. W ostatnim meczu spotkali się faworyci zawodów - czyli 5 Jarocin oraz Golina. Od początku spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Chłopcy robili wszystko, aby zwyciężyć nad jarociniakami. Jednak do końca utrzymał się remis 1:1. Rezultaty te dawały Golinie drugie miejsce w tabeli oraz awans do kolejnej rundy zawodów.

Golinę reprezentowali: Marcin Szymkowiak, Patryk Mankiewicz, Miłosz Wachowiak, Kacper Mizera, Bartosz Kubiak, Szymon Kościelniak, Łukasz Walczak, Dominik Szajber, Adam Bryll.

Niestety, z powodu kontuzji Miłosza i Marcina, zespół nie przystąpił do dalszej walki o awans do rozgrywek wojewódzkich.

Nasi sportowcy po raz kolejny pokazali, że drzemią w nich ogromne możliwości. Udowodnili, że łącząc  siły i doświadczenie można osiągnąć wszystko i zarazem dobrze się bawić.  Gratulujemy zawodnikom wspaniałego występu ! A dziewczętom życzymy dalszych sukcesów w turnieju!

Tomek Jankowski, 19.04.2015 23:23
0,

739


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz