Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Rozpoczynamy podsumowania zakończonej rundy. Znajdą tu państwo wiele informacji, tabel a także ciekawostki i statystyki. W pierwszej części przypomnimy ligową  historię obecnej grupy juniorów i przygotowania do trwającego sezonu. Wkrótce kolejne części.

Juniorzy młodsi Gromu czyli zawodnicy z roczników 1997 i młodsi w tym sezonie występują w rozgrywkach juniora młodszego w kaliskiej klasie okręgowej. Jest to najwyższy szczebel dla tych roczników w okręgu , oprócz klasy okręgowej są dwie grupy  klasy A. Zwycięzca ligi w „okręgówce” uzyskuje awans do ligi wojewódzkiej a tam spotkania ligowe z np. Lechem Poznań czy Wartą Poznań. Grupa zawodników występująca obecnie w juniorach  w większości wspólnie trenuje już siódmy sezon. Podczas kilku wspólnych lat treningów rozegrali wiele sparingów między innymi wygrywając z Wartą Poznań r.98 4:3 i 3:1 z Orłem Warszawa r.97 6:1, z Gryfem Słupsk r.97 5:4 czy Jantarem Ustka 3:0. Zespół ten miał także możliwość konfrontacji z rówieśnikami na turnieju w Szwajcarii spisując się bardzo dobrze godnie reprezentując Polskę .(patrz zakładkę turnieje zagraniczne na stronie głównej) Jednak jak dla każdego zespołu najważniejsze są pojedynki ligowe. Obecna grupa juniorska jako pierwsza w historii klubu, przeszła wszystkie szczeble rozgrywek dla drużyn młodzieżowych, każdego roku plasując się w ścisłej czołówce rozgrywek jednak jak dotychczas ten sezon jest najlepszym w historii.  W poprzednim sezonie także występowali w juniorach młodszych ale wówczas grali przeciwko starszemu rocznikowi 96 i byli rewelacją rozgrywek ostatecznie plasując się na czwartym miejscu , długo będąc na podium.

Tabela 1 – MIEJSCA W POSZCZEGÓLNYCH SEZONACH

Sezon Grupa rozgrywkowa Miejsce Mecze Punkty bramki z-r-p
2008/2009 Młodzik młodszy 4/8 14 26 42-28 8-2-4
2009/2010 Młodzik starszy 4/10 18 29 41-31 9-2-7
2010/2011 Trampkarz młodszy 2/10 18 42 56-25 18-0-4
2011/2012 Trampkarz starszy 4/9 16 27 27-21 8-3-5
2012/2013 Junior młodszy kl.okręgowa 4/10 18 29 24-24 8-5-5
2013/2014* Junior młodszy klasa okręgowa 1/10 9 25 31-4 8-1-0
RAZEM 93 178 221-133 59-13-25

*sezon w trakcie (tylko runda jesienna)

W tym sezonie junior młodszy to rozgrywki dla rocznika 1997. W porównaniu z poprzednim udanym sezonem z zespołu ubył jedyny przed rokiem gracz z rocznika 96, Brajan Sadłowski przeszedł do drużyny seniorskiej WKS Witaszyce. W trakcie rundy do zespołu po kontuzji wrócił jeden z filarów z poprzedniego sezonu Mateusz Pluta co prawda jeszcze nie w pełni zdrowy ale na pewno powalczy aby na wiosnę ponownie być podstawowym zawodnikiem. Drobne urazy wyleczyli bracia Jakub I Marcin Szymkowiakowie będący bardzo ważnymi postaciami w grze drużyny. Niestety przed sezonem kontuzji doznał utalentowany Ernest Gendek, który miał być poważnym wzmocnieniem siły ofensywnej zespołu (do drużyny dołączył na ostatnie spotkania wiosny poprzedniego sezonu) na szczęście kontuzja nie okazała się aż tak groźna i prawdopodobnie gracz ten wróci do treningów zimą.  W trakcie rundy z gry zrezygnował jeden z filarów bloku defensywnego Patryk Bartniczak. Popularny Siwy mający „papiery” na bardzo dobrego gracza niestety wybrał „inną drogę życia”. Świetnie spisali się obrońcy w tej rundzie, ale powrót Bartniczaka bardzo wzmocniłby konkurencje w linii obronnej. Tak więc zespół przystępował z niewielkimi zmianami personalnymi w porównaniu z poprzednim sezonem. Co prawda grupa nie jest bardzo liczna ale na placu boju pozostali prawdziwi miłośnicy futbolu, tworzący zgrany kolektyw. Ciekawe jest to że tylko połowa zawodników to urodzeni w 1997 roku, aż dziewięciu graczy, którzy wystąpili w tej rundzie to urodzeni w 1998,99 i 2000, W podstawowej jedenastce w każdym ze spotkań wychodziło co najmniej trzech graczy z młodszych roczników będąc czołowymi postaciami zespołu zdobywając wiele bramek i zaliczając mnóstwo asyst. (patrz późniejsze tabele).

grupowe

Juniorzy młodsi przygotowania do kolejnego sezonu rozpoczęli pod koniec lipca. W trakcie przygotowań przebywali na ośmiodniowym obozie w Ustce gdzie oprócz kilku treningów rozegrali dwa sparingi wygrywając 5:0 z Jantarem Ustka i ulegając Wiśle Płock 2:6. Po powrocie z obozu przed ligą rozegrali jeszcze trzy mecze sparingowe ulegając Jarocie 2:3 i dwukrotnie wygrywając z LZS Cielcza 3:1 i 2:1. Zespół zaliczył w sumie kilkadziesiąt treningów podczas których trenerzy pracowali nad wieloma aspektami techniki i cech motorycznych. Wprowadzono już także więcej elementów taktyki gry formacji oraz całego zespołu w obronie i w ataku.

W KOLEJNEJ CZĘŚCI PRZYPOMNIMY MECZE Z RUNDY JESIENNEJ I CIEKAWOSTKI.

Tomek Jankowski, 26.11.2013 14:08
0,

482


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz