Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Pies to zwierzę, które przywiązuje się do człowieka, a człowiek do swojego pupila. Wiemy też, że każdy pies - kiedy jest jeszcze mały - szybko dostosuje się do swojego pana. Od małego powinniśmy nadać mu imię, żeby nasz pupil zaczął na nie reagować, gdy go będziemy wołać. Od małości powinniśmy uczyć go posłuszeństwa, ale też bawić się z nim. Ale przede wszystkim powinniśmy nauczyć się cierpliwości i zrozumienia. Wszystko wymaga wysiłku, ale warto spróbować. Psa - tak jak dziecko - należy wychować; za złe zachowanie karać, a za dobre wynagradzać. Należy karać, ale nie w sposób brutalny. Nasz czworonożny przyjaciel w końcu zacznie nam ufać, a i my będziemy ufać jemu. Jeżeli kiedyś znajdziemy się w niebezpieczeństwie, to on nas obroni.
pies1
Decydując się na zakup psa, trzeba być pewnym, że tego pięknego szczeniaka, kiedy dorośnie, będziemy nadal kochać.
Pies to też nasz przyjaciel - a oto przykład tej przyjaźni:
Imię Molly(czyt.:Moli), rasa mieszaniec.(Piotrek i Molly).
Moli
Imię Dżeki,rasa:mieszaniec.(Marcin i Dżeki).
Dżeki
Pies to bardzo przyjazne i mądre zwierzę.
Niektóre psy są ratownikami w górach, a jeszcze inne przewodnikami osób niewidomych, ale to jest możliwe tylko dzięki tresowaniu przez ludzi.
Inne psy tylko się bawią, ale zabawa to też... nauka.
Psy potrafią wysłuchać cię  - jak twój najlepszy przyjaciel; nigdy cię nie zawiodą.
pies-to-nie-zabawkaon-tez-ma-uczuci

Magdalena Walczak, 16.10.2015 23:39
0,

512


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz