Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W sobotę 1 grudnia w naszej miejscowości odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - "Golińska Biesiada Niepodległościowa".

JAK WASZ MOŚCIÓW TUTAJ WIELE – WSZYSTKICH PROSIM NA WESELE
TOĆ UŻYJE KAŻDY Z GOŚCI, JODŁA BĘDZIE DO SYTOŚCI
WSZYSTKO BĘDZIE PODŁUG WIARY JAK OBYCZAJ KAŻE STARY

Jak zapowiadają organizatorzy - "Golińska Biesiada Niepodległościowa" to niezwykłe widowisko w konwencji wesela ludowego odwołujące się do wątków niepodległościowych. W rolę aktorów wcielą się uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Golinie, mieszkańcy Goliny oraz przede wszystkim Wy – nasi goście. Pragniemy wspólnie z Wami pośpiewać popularne ułańskie pieśni patriotyczne oraz znane szlagiery ludowe i biesiadne. Oprawę muzyczną zapewnia zespół The Kotlets. Zapewniamy wyśmienitą zabawę oraz tradycyjne wielkopolskie jadło.

Impreza rozpocznie się o godz. 17:00 mszą świętą w golińskim sanktuarium, a następnie kolorowy weselny korowód przejdzie pod salę OSP, gdzie ok. godz. 18:0 ma rozpocząć się widowisko.

Wstęp na biesiadę jest wolny, jednakże ilość miejsc ograniczona. Wszyscy chętni i zainteresowani mogą dokonać rezerwacji u pani Izy Kościelniak - nr tel. 791 941 293

Wydarzenie odbywa się pod hasłem "Golina dla Goliny", a w jego w realizację zaangażowanych się wiele organizacji oraz osób prywatnych z naszej miejscowości: Szkoła Podstawowa w Golinie i Niepubliczne Gimnazjum im. Ks. P. Wawrzyniaka w Golinie wraz z Radami Rodziców obu szkół, Stowarzyszenie Edukacyjne „Gimnazjum 2000” w Golinie, Sołectwo Wsi Golina i Stefanów z sołtysem Ryszardem Żyto, Koło Gospodyń Wiejskich w Golinie, Klub Seniora z Goliny, Ochotnicza Straż Pożarna w Golinie, Ks. Janusz Pytlik, Jan Grzesiek, Karol Matuszak, Marcin Półrolniczak, Michał Sołtys i inni. Wsparcie finansowe – Bank Spółdzielczy w Jarocinie.

GIG-ant również zaprasza do udziału w "Golińskiej Biesiadzie Niepodległościowej", bo jak zgodnie podkreślają organizatorzy - czegoś takiego jeszcze w Golinie nie było.

Tomek Jankowski, 19.11.2018 08:34
0,

272


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz