Kilka tygodni temu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Jak wszyscy doskonale wiedzą- nowy rok szkolny należy dobrze rozpocząć! Postanowiłam przygotować dla uczniów kilka rad na nadchodzący rok szkolny.

Zacznij od zakupów!
Każdy lubi kupować przybory szkolne. One urozmaicą twoją naukę. Co więcej, niektóre z nich ułatwią pracę/naukę i pomogą w zdobywaniu wiedzy.

Nowe ubrania!
Niektóre osoby chodzą chętnie do szkoły, gdy mają wybraną super stylizację i chcą się w niej pokazać. Warto zainteresować się tym, co modne, ale i wygodne.

Przestaw swój zegar biologiczny!
Wiadomo, że w czasie wakacji zazwyczaj chodzi się spać bardzo późno. W roku szkolnym najlepiej idź spać wcześniej, ponieważ wypoczęty mózg lepiej myśli.

Dobrze zorganizuj czas!
Zaplanuj swój dzień, tak aby starczyło ci czasu na naukę i swoje sprawy. W czasie wolnym spotkaj się ze znajomymi, idź na rolki, a jeśli masz swojego pupila to wyjdź z nim na spacer, zrobi on dobrze tobie i twojemu pieskowi. Planowanie może ułatwić kalendarz lub samodzielnie przygotowany planer, w którym będziemy systematycznie zapisywać zadania, które należy wykonać.

Bądź sumienny!
Nie odkładaj lekcji na później, ponieważ możesz o nich zapomnieć, a to skończy się brakiem zadania.

Rób przerwy podczas nauki!
Możesz robić taką przerwę na przykład co 30 minut. Podczas przerwy dotleń się i zjedz owoc. Dobrze ci to zrobi.

Jednym słowem UCZ SIĘ, BAW SIĘ i NIE STRESUJ SIĘ przed nadchodzącym rokiem szkolnym!

Paulina Mania

Angelika Lisiecka, 24.09.2019 19:23