Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Rozpoczęliśmy Wielki Post - czas przygotowania na Zmartwychwstanie.
W tym roku rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczęły się 27.02.2016 roku Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w tym roku poprowadził o. Joel z Jarocina.
Ojciec Joel Stanisław Kokott  pochodzi z Bralina k. Kępna. W jarocińskiej parafii pełnił posługę jako wikariusz zaraz po święceniach kapłańskich (1990-92). Marzeniem ojca Joela była jednak praca misyjna. Przez kilka miesięcy był na placówce w Boliwii. Posługę musiał jednak przerwać z uwagi na problemy zdrowotne. Drugi raz wyjechał do Papui Nowej Gwinei, gdzie spędził pięć lat. Po powrocie do kraju był m.in. wychowawcą w seminarium duchownym, proboszczem i gwardianem w Barczewie, Miłakowie oraz Olsztynie.
Uczniowie naszych szkół brali udział w rekolekcjach w dniach od 29.02-1.03.2016 roku.
W poniedziałek uczniowie szkoły podstawowej rozpoczynali rekolekcje o godz.12.00, natomiast dla uczniów szkoły gimnazjalnej nauka rekolekcyjna rozpoczęła się o godz.13.30.
Podczas nauki rekolekcyjnej dla uczniów gimnazjum ojciec Joel opowiadał o swoich przeżyciach.
Natomiast we wtorek od godz.9.00-10.00 odbyła się spowiedź święta dla uczniów obu szkół, a o godz.9.30 msza święta i zakończenie rekolekcji dla wszystkich uczniów.
W trzeci dzień rekolekcji odbyła się wizyta kanoniczna.
O godz.17.00 w Sanktuarium Maryjnym w Golinie gościł ksiądz biskup ordynariusz Edward Janiak. Ksiądz biskup przewodniczył mszy świętej, po zakończeniu odbyła się nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i błogosławieństwo matek oczekujących dziecka.
Wielki Post

Magdalena Walczak, 05.03.2016 23:49
0,

400


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz