Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Właśnie ruszył nabór do konkursu 11 już edycji Festiwalu Piosenki Młodzieżowej "Śpiewaj i walcz!" - Golina 2019. Gościem specjalnym w tym roku będzie bardzo popularna artystka pop - Sarsa.

Festiwal Piosenki Młodzieżowej "Śpiewaj i walcz!" podobnie jak w roku ubiegłym organizują wspólnie Stowarzyszenie Edukacyjne "Gimnazjum 2000" w Golinie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Konkurs obywać się będzie z podziałem na cztery kategorie. Mogą w nim wziąć udział uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne. Tym razem przesłuchania zaplanowano aż na dwa dni - 27 i 28 marca - oczywiście w JOK Jarocin. Jest to spowodowane ogromnym zainteresowaniem, jakim cieszyła się impreza w roku ubiegłym.

Organizatorzy zapowiadają jak zwykle nowości. Najbliższa edycja zwiększa się swój zasięg. Tym razem w konkursie mogą wziąć udział soliści i zespoły z całego województwa wielkopolskiego. To bardzo duży krok naprzód. W związku tym, że młodzi artyści coraz częściej prezentują swoje własne kompozycje, stworzono dodatkową nagrodą za Najlepszy Utwór Autorski. Jak zapewniają organizatorzy, ma to się przyczynić do tego, aby młodzież chętniej prezentowała własną twórczość i żeby tych utworów było jak najwięcej. Trzecią nowością ma być konkurs internetowy. Czego będzie dotyczył i kto będzie mógł wziąć w nim udział? - tego dowiemy się już niebawem.

Koncert galowy podczas którego zaprezentują się najlepsi soliści oraz zespoły odbędzie się 5 kwietnia 201 9 r. w JOK Jarocin. Na finał wystąpi gwiazda wieczoru, którą w tym razem jest Sarsa. To jedna z najbardziej popularnych i oryginalnych artystek młodego pokolenia. Jej teledyski na kanale YouTube mają łącznie ponad 160 milionów wyświetleń. Autorka takich przebojów jak choćby "Naucz mnie", "Bronię się",, "Volta", "Motyle i ćmy" czy "Zakryj" przyjedzie do Jarocina po raz pierwszy.

Bilety można już nabywać w JOK oraz w internecie. Dzieci i młodzież ucząca się (w tym studenci) - 20 zł, dorośli - 40 zł. Dzieci do lat 6 włącznie mają wstęp wolny!

Golina ma już pewne doświadczenia związane właśnie z tą wokalistką. Ponad 3 lata temu uczniowie wzięli udział w konkursie "W szkole gramy", w ramach którego nakręcili własną wersję teledysku do utworu "Naucz mnie". Klip został wybrany przez artystkę i znalazł się w ścisłym finale, ostatecznie zajmując wysokie 6 miejsce (na ponad 150 prac z całej Polski).

Kto wygra w tym roku i kto dołączy do zacnego grona zwycięzców tego konkursu? Dowiemy się na początku czerwca. Dla przypomnienia kilku laureatów z poprzedniej edycji szeroko prezentowało się podczas imprez przez cały rok. Mogliśmy ich zobaczyć choćby na 150-leciu Banku Spółdzielczego, Jarocin Festiwal czy w bardzo głośnym projekcie "Żywa Akademia Pana Kleksa", gdzie scenę dzieli m.in. z Markiem Piekarczykiem - legendarnym wokalistą grupy TSA, znanego również jako trenera popularnego programu "The Voice of Poland". Piosenka z tego widowiska "Bo kiedy marzę" była prezentowana na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Regulamin i karta zgłoszenia to pobrania TUTAJ.

Tomek Jankowski, 28.01.2019 10:31
0,

270


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz