Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

1 lipca 2013 roku wprowadzono ustawę o nowym systemie gospodarki odpadami. W Gminie Jarocin - jak możemy się łatwo dowiedzieć z opinii specjalistów, samorządowców oraz mieszkańców -  system działa prawidłowo. Odbierane są teraz wszystkie ilości odpadów komunalnych zmieszanych, selektywnie zebranych oraz odpadów zielonych. Wprowadzono nową możliwość - odbioru bezpośrednio z naszej posesji odpadów wielkogabarytowych i elektro-śmieci. To nie koniec udogodnień dla mieszkańca, może on także, jeśliby przegapił dzień wywozu śmieci, dostarczyć odpady na tzw. gratowisko znajdujące się w Witaszyczkach.

Odpady są tam przyjmowane bezpłatnie do godziny 21:00. Śmiało możemy powiedzieć, że jarociński samorząd jako jeden z nielicznych w Polsce wyposażył mieszkańca w pojemniki na gromadzenie odpadów. Gmina nie miała tego obowiązku zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Osoby,  które przed 1 lipca 2013 roku nie zdążyły spełnić tego obowiązku, mogły skorzystać z pomocy oferowanej przez samorząd jarociński. Pojemniki zostałyby wtedy wypożyczone bezpłatnie mieszkańcowi, a nie stały się   jego własnością. Na poparcie mojej pozytywnej opinii  posłużę się danymi statystycznymi. W ubiegłym roku w lipcu zebrano 799,06 tony odpadów zmieszanych, a w tym roku w lipcu zebrano ich aż 961,24 tony. Świadczy to o prawidłowym funkcjonowaniu i spełnianiu swej roli przez nowy system odbioru odpadów. A oto kilka opinii:
Sam skorzystałem niedawno z możliwości wywozu śmieci na gratowisko do Witaszyczek. Jest to bardzo wygodny sposób  na pozbycie się zawadzających śmieci w domu – mieszkaniec Goliny.
Firma, która wygrała przetarg, sumiennie wypełnia swoje obowiązki. Opłata, która uiszczam, również mnie satysfakcjonuje. Jestem bardzo zadowolona. – mieszkanka Goliny.

 

Tomek Jankowski, 16.12.2013 23:49
0,

460


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz