Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W miniony weekend został otwarty nowy rozdział w dziesięcioletniej historii "Śpiewaj i walcz!". Laureaci pojawili się bowiem na jednej z najważniejszych i najstarszych imprez muzycznych w kraju, kultowym Jarocin Festiwal.

Jarocin Festiwal 2018 to występy blisko 50 artystów z Public Image LTD z charyzmatycznym Johnym Rottenem (niegdyś lider Sex Pistols), rosyjskimi aktywistkami The Pussy Riot, Nosowską czy Quebonafide na czele. Wśród nich znaleźli się także laureaci tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Młodzieżowej 'Śpiewaj i walcz!". Trzy grupy: Tacy Nie Inni, Senders oraz Ostatnia Szansa pojawiły się w piątek na Scenie Rynek jako preludium finału Jarocińskich Rytmów Młodych czyli ogólnopolskiego konkursu dla młodych i obiecujących artystów. Choć z nieba dosłownie strumieniami lał się deszcz, nie przeszkodziło tu kilkunastu śmiałkom doskonale bawić się przy dźwiękach  płynących ze sceny. Zespoły zostały przyjęte wyśmienicie i jarociński debiut należy uznać za udany :)

JAROCIN FESTIWAL 2018

Piątkowe koncerty na rynku to nie jedyny akcent naszych laureatów podczas Jarocin Festiwal. W niedzielę również na Scenie Rynek miało miejsce wyjątkowe wydarzenie pod nazwą "Żywa Akademia Pana Kleksa", które przyciągnęło prawdziwe tłumy. Koncert wybranych piosnek z filmowych adaptacji przygód Ambrożego Kleska, czytanie fragmentów książki przez znanych muzyków czy interaktywne lekcje. Wszystko to złożyło się na wyjątkową opowieść. Całość prowadziła Kasia Stoparczyk, dziennikarka radowej Trójki, znana z takich audycji jak "Dzieci wiedzą lepiej' czy "Zagadkowa niedziela". Wśród solistów śpiewających piosenki byli oczywiście laureaci "Śpiewaj i walcz!": Dobrosława Wielgosz, Martyna Antczak, Michalina Matuszak oraz Julia Kubiak. Razem z młodymi wokalistami wstąpili znani muzycy - Grzegorz Kupczyk z grupy Ceti (niegdyś lider Turbo), Katarzyna Sondej z duetu BAiKA oraz gitarzysta zespołu Hey, Marcin Żabiełowicz.

37245651_1064741337027669_5768507379108806656_n

Prawdziwym hitem było wspólne wykonanie "Marszu wilków" przez dziewczyny z grupy Ostatnia Szansa i niedawnego lidera TSA, Marka Piekarczyka.

Tomek Jankowski, 19.07.2018 12:28
0,

178


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz