Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Rozpoczynający weekend - piątek 19 wrzesnia - przyniósł ze sobą dwudziesty pierwszy  finał międzynarodowej kampanii  noszącej nazwę "Sprzątanie świata".
W ten dzień rozpoczęły się pikniki ekologiczne, koncerty, happeningi i akcje edukacyjne, towarzyszęce akcji a na sprzątanie polskich ulic, rzek i lasów wyruszyło tysiące wolontariuszy. "Turysto, szanuj środowisko" - tak oto brzmiało hasło przewodnie.
Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Golinie także dorzucili coś od siebie, aby środowisko w którym przebywają, było zadbane i czyste. Wzięli w swoje ręce grabki, miotły i motyki, worki oraz pędzle. Ale zanim wzięli się do pracy, każda klasa gimnazjum przedstawiła plakat, scenkę, a także zaśpiewała autorską piosenkę. Pomysły były różne, czasem zabawne, kreatywne, a co najważniejsze propagowały ekologiczne podejście do życia. Wcześniej swoją akcję sprzątania świata realizowali uczniowie golińskiej szkoły podstawowej. Najpierw były występy artystyczno-edukacyjne, a później wielkie porządkowanie Goliny.
Po wykonanej pracy uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek ze świadomością, że zrobili coś dobrego dla siebie i środowiska. A ty "TURYSTO, SZANUJ ŚRODOWISKO"!

Julia Szwałek, 22.09.2014 23:12
0,

551


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz