Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

15 września odbyła się 24. edycja akcji „Sprzątanie Świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci, są surowce”. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, i tym razem przyłączyli się do przedsięwzięcia. Klasy I-VI maszerowały po Golinie wyposażone w foliowe worki na śmieci i gumowe rękawiczki zbierając szpecące piękny krajobraz śmieci., natomiast klasa VII oraz gimnazjum robiły porządek na „swoim podwórku”- czyli na terenie szkoły.

Wcześniej, podczas trzeciej godziny lekcyjnej, odbyły się ekologiczne konkursy zorganizowane przez najstarszą klasę w szkole. Zadaniem klas I-III było wymyślenie hasła z wyrazami: śmieci, odpady oraz przygotowanie eko-ludka z różnych odpadów. Klasy IV-VII i gimnazjum, jak to przystało na starsze klasy, miały trochę trudniejsze zadania: wymyślenie czterowersowego wierszyka ze słowami: śmieci, surowce, wykonanie plakatu z hasłem tegorocznej akcji oraz musieli wykonać na naszych oczach eko-ludka z przygotowanych przez siebie wcześniej przedmiotów. Z powodu niskiej temperatury, podczas przerwy związanej z pracami jury, przeprowadzono szybką "rozgrzewkę"; od razu wszystkim zrobiło się cieplej. Na koniec każdej klasie wręczono podarunek.

Zapytaliśmy naszą nauczycielkę przyrody i geografii panią Emilię Marchwiak o to, jak ocenia tegoroczne „Sprzątanie Świata”. Oto krótka, konkretna ocena: bardzo dobrze, na pięć!

Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego dnia.

DSC_2116

DSC_2121

DSC_2123

DSC_2125

DSC_2127

DSC_2131

DSC_2160

DSC_2161

DSC_2162

DSC_2164

DSC_2165

DSC_2168

DSC_2171

DSC_2172

Aleksandra Przybylska, 18.09.2017 22:46
0,

309


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz