Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Dnia 21.05.2016 roku Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Jołkipołki Golina w grupie dwóch sekcji - jak co roku - wzięła udział w XVII Rajdzie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Rajd odbywał się na terenie gminy Żerków. Na starcie stawiły się aż 32 drużyny z całej Wielkopolski. Trasa przebiegała ze Śmiełowa do Żerkowa  (12 km), którą trzeba było pokonać pieszo. Po drodze każda drużyna musiała wykonać określone zadania, za które otrzymywała punkty, m.in. wykonać rzut kołem ratunkowym, skakać na skakance w alkogoglach i wykręcić numer na telefonie 998, udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozpoznać ślady zwierząt i liście drzew, rozwiązać test o Adamie Mickiewiczu i wiele, wiele innych.
100_2577
DSC05740
Podczas rajdu przydarzyła nam się śmieszna sytuacja, którą na pewno będziemy długo wspominać. Po zadaniu medycznym i rozwiązaniu testu o Adamie Mickiewiczu w Śmiełowie, wyruszyliśmy w dalszą trasę. Po drodze spotkaliśmy strażaka, który miał nas pokierować, w którą stronę mamy się udać. Oczywiście strażak udzielił nam informacji, że za bramą mamy skręcić w prawo. Więc posłuchaliśmy go i poszliśmy w prawo. Jak się później okazało, dotarliśmy nie tam, gdzie mieliśmy, tylko znaleźliśmy się na polu...
Jak się okazało, źle zostaliśmy poinformowani - zamiast w prawo za bramą, mieliśmy skręcić w lewo. Mimo zmęczenia i trudnych zadań po drodze z uśmiechem na twarzy dotarliśmy do mety.
Jednak szybko musieliśmy wracać do Goliny, ponieważ nasze OSP Golina obchodziło w tym dniu 65-lecie istnienia straży. Taki rajd to świetna zabawa i integracja zespołu.
Wszystkim drużynom uczestniczącym w rajdzie gratulujemy!
Dziękujemy naszym druhnom Marcie Wólczyńskiej i Jolancie Grygiel za świetną zabawę i opiekę.
DSC05745
100_2575
DSC05756
Foto: Jolanta Grygiel, Marta Wólczyńska.

Magdalena Walczak, 30.05.2016 21:40
0,

596


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz