Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W ostatnim czasie nasi uczniowie odnieśli sporo sukcesów w różnych konkursach.

Dnia 27 kwietnia 2015 roku w Koźminie Wielkopolskim odbył się Powiatowy Konkurs z języka angielskiego. Konkurs składał się z pytań zamkniętych oraz napisania listu. Naszą szkołę reprezentowali :

Bartek Zbawiony

Wiktoria Wyrwas

Zofia Wieczorek

Filip Jankowski.

Trzecie miejsce w tym konkursie zajęła Wiktoria Wyrwas.

konkurs_13gminny_recyatorski_cielcza_07

 

22 maja 2015 roku w Gimnazjum w Cielczy odbył się XIII konkurs recytatorski pod hasłem ,,Miłość niejedno ma imię". Do zmagań konkursowych przystąpili reprezentanci siedmiu szkół.

Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym wszyscy uczniowie recytowali teksty o tematyce miłosnej. W kolejnym etapie prezentowano utwór dowolnego autora. Do ostatniej części, w której wiersze wybierało jury,  zakwalifikowało się 6 uczestników. Nasza szkołę reprezentowali:

Katarzyna Orpel

Julia Kaźmierczak

Tymoteusz Wielowiejski.

Decyzją jury w składzie: Laura Paluszkiewicz, Jadwiga Podeszwa i Włodzimierz Kalinowski pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Orpel. W jej ręce trafiła także nagroda przyznawana przez publiczność. Także recytacja Tymka Wielowiejskiego została wyróżniona przez jurorów.

konkurs_6powiatowy_ort_gim_05

 

Dnia 26 maja 2015 roku w Gimnazjum Nr 3 w Jarocinie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny Gimnazjalistów. Wzięło w nim udział osiem gimnazjów z powiatu jarocińskiego.

Każdą szkołę reprezentowało troje uczniów, po jednym z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda ortograficznego (bardzo trudnego) - ocenianego inaczej w każdej kategorii wiekowej. Dyktanda oceniane były punktowo - za każdy błąd odejmowano punkty (za błąd podstawowy 1 punkt, błąd drugorzędny 0,5 punktu, błąd trzeciorzędny oraz interpunkcyjny 0,25 punktu).

Nasza szkołę reprezentowały:

Zofia Wieczorek - klasa I

Weronika Krawczyk - klasa II

Aleksandra Kubacka - klasa III

Dziewczęta zajęły II miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Zofia Wieczorek zdobyła główna nagrodę w kategorii klas pierwszych.

Dnia 24 kwietnia 2015 roku trójka uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Konkursie Wiedzy Olimpijskiej, który odbył się w Gimnazjum Nr 1 w Jarocinie. Nasza szkołę reprezentowali :

Anna  Bochna

Filip Jankowski

Alicja Zaworska.

Uczniowie musieli zmierzyć się z częścią pisemną, multimedialną i ustną. Tak jak rok temu, w konkursie zwyciężyła szkoła reprezentująca Wilkowyję. Ania, Alicja i Filip zajęli drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Tomek Jankowski, 16.06.2015 23:27
0,

672


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz