Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W dniu 13 marca 2015 roku w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie odbyły się eliminacje miejsko-gminne XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom".

Turniej ten ma na celu sprawdzenie wiedzy wśród dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa. Organizatorem konkursu były Zarządy

Miejsko-Gminne oraz Gminne Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w poszczególnych gminach powiatu jarocińskiego. Strażacy KPPSP w Jarocinie opracowali pytania. I to właśnie strażacy wyłonili zwycięzców poszczególnych grup wiekowych. O godz.10.00 w świetlicy Ochotniczej Straży

Pożarnej w Jarocinie odbył się egzamin pisemny, na którym trzeba było odpowiedzieć na 40 pytań w ciągu 25 min. Po skończonym egzaminie z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników i oczywiście typowaliśmy, kto trafi do dogrywki. Jednak ze szkól podstawowych i gimnazjalnych nikt nie miał dogrywki. W grupie ponadgimnazjalnej do dogrywki trafił nasz kolega Michał Wojtczak, za którego trzymaliśmy mocno kciuki. Michał walczył o drugie miejsce, jednak pech chciał inaczej - bo to było 13 w piątek - i Michał zajął trzecie miejsce. Po ogłoszeniu wyników okazało się że cała nasza ekipa zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych.

Grupa szkół podstawowych:
Magdalena Walczak I
Klaudia Wojtczak II

Grupa gimnazjalna:
Maciej Naskręt III
Marcin Walczak IV

Grupa szkół ponadgimnazjalnych:
Michał Wojtczak III (reprezentował ZSP nr 2, ale jest też członkiem OSP w Golinie)
Marcin Bryll IV

Dla uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca w poszczególnych grupach wiekowych, organizatorzy ufundowali nagrody.
Wszystkim gratulujemy!!!

Serdecznie dziękujemy naszej druhnie Marcie Wólczyńskiej za poświęcony nam czas. Druhowi Przemkowi Wólczyńskiemu ze straży OSP Witaszyce. Pani Honoracie Wojtczak za pomoc w organizacji wyjazdu na konkurs.

Magda Walczak

Tomek Jankowski, 30.03.2015 21:23
0,

541


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz