Dnia 22 kwietnia odbył się w Siedleminie tradycyjnie "mocno obsadzony" konkurs recytatorski "Akademia pana Brzechwy i Tuwima". W kategorii klas IV-VI  naszą szkołę podstawową reprezentowali - i to z powodzeniem -  Magdalena Kiszel i Kamil Podsadny. Magda została laureatką konkursu, a  Kamil otrzymał wyróżnienie. Postanowiliśmy przeprowadzić wywiad z obojgiem tych zdolnych recytatorów.
GIG-ant: Jakie wrażenie masz po konkursie recytatorskim ?
Magda:  Na konkursie bardzo mi się podobało i cieszę się z osiągniętego wyniku.
Kamil: Na takiego rodzaju konkursie byłem pierwszy raz. Mnóstwo osób, zamieszanie - to z początku mnie przeraziło. Na szczęście w porę się otrząsnąłem i było ok. Wrażenia po konkursie mam bardzo miłe. Podobało mi się i jeżeli w następnym roku będzie możliwość ponownego wyjazdu, na pewno pojadę.

GIG-ant: Czy wiersze wasze były trudne do opanowania?
Magda:  Dla mnie ten wiersz był łatwy.
Kamil: Trudno powiedzieć. Mnie w wyborze wiersza pomógł nasz opiekun P. Kowalczyk, za co jestem mu bardzo wdzięczny, gdyż ten wiersz był prosty do nauczenia, a zarazem przyniósł mi na konkursie wyróżnienie.

GIG-ant: Jak długo się ich uczyliście ?
Magda:  Uczyłam się go ok. 4 dni, lecz musiałam dopracować jeszcze inne kwestie.
Kamil:  Do konkursu przygotowywaliśmy się około miesiąca. Co kilka dni spotykaliśmy się po lekcjach z naszym opiekunem, aby wspólnie potrenować nasze wiersze.

GIG-ant:  Jak przygotowywaliście się do konkursu ?
Magda:  Najpierw uczyłam się wiersza, później dodawałam ruchy aktorskie, a na samym końcu jeszcze wszystko dopracowałam.
Kamil:  Tak jak już wspomniałem, spotykaliśmy się kilka razy w tygodniu. Podczas tych spotkań rozmawialiśmy z P. Kowalczykiem o  błędach, jakie popełniałem i staraliśmy się je wspólnie korygować.

GIG-ant: Czy lubicie recytować ?
Magda:  Bardzo lubię recytować, więc gdy to robię, czuję się pewnie.
Kamil: Hmmmm… Stanowczo stwierdzam, że recytować lubię. Jak wiadomo, każdy wiersz jest inny i wymaga  dużej ilości nakładu pracy, lecz wiem, że każdy wysiłek przynosi sukcesy.

Golińskie gimnazjalistki wzięły udział w konkursie, który odbył się w cieczy 12 maja w Cielczy. Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Orpel oraz Julia Kaźmierczak. Julia zajęła trzecie miejsce, a Kasia zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim recytatorom.

Opracowały: Klaudia Wojtczak,Weronika Naskręt (debiut)

Magdalena Walczak, 06.06.2016 22:43