Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Dnia 13 października 2016 roku o godzinie 10:30, w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Organizatorami uroczystości byli uczniowie klasy III a z gimnazjum. Na uroczystość tej było całe grono pedagogiczne oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Celem akademii było uczczenie nauczycieli w dniu ich święta oraz podziękowanie im za trud włożony w nasza edukację i wychowanie. Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej. Uczniowie klasy III a śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz pokazali krótką  inscenizację na temat życia szkolnego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Urszula Kowalczyk; wymieniła osiągnięcia obecnych pedagogów. Przed końcem akademii uczniowie klasy I szkoły podstawowej mieli pasowanie na ucznia. Następnie Rada Rodziców szkoły podstawowej i gimnazjum złożyła życzenia wszystkim nauczycielom, a na ręce pani dyrektor przekazano kwiaty. Po akademii uczniowie wręczyli nauczycielom i wychowawcom kwiaty oraz złożyli życzenia.

zdjpollk

 

Przy okazji święta przeprowadziliśmy  krótki wywiad z panią dyrektor Urszulą Kowalczyk:

GIG-ant: Jak długo jest pani pedagogiem ?
U.K.: Jestem nauczycielem od 1 września 1984 r.

GIG-ant: Jak wiemy, jest pani dyrektorem szkoły podstawowej i gimnazjum. Ile to już lat?
U.K.: Dyrektorem gimnazjum zostałam 1 września 2002 roku, a dyrektorem szkoły podstawowej 1 września 2007 roku.

GIG-ant: Czy jest ciężko wygrać konkurs na stanowisko dyrektora szkoły?
U.K.: Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły jest mocno stresujący, bowiem staje się samemu przed  - w moim przypadku - 12- osobową komisją, w której są przedstawiciele Kuratorium Oświaty, burmistrza Jarocina , związków zawodowych, nauczycieli , rodziców.

GIG-ant: Co należy do obowiązków dyrektora?
U.K.: Obowiązków dyrektora jest tak dużo, że trudno wymienić je wszystkie jednym tchem. Szkoła to firma tak więc oprócz tego, że najważniejsza jest nauka , wychowanie i opieka nad uczniami, jest się też pracodawcą a więc  zatrudnia i zwalnia pracowników, ale też odpowiada za stan techniczny obiektów, BHP i wiele, wiele innych spraw.

GIG-ant: Jakie jest pani najważniejsze marzenie jako dyrektora szkoły?
U.K.: Moje największe marzenie obecnie to wybudowanie łącznika między szkołą i salą gimnastyczną oraz zadaszenie między świetlicą i biblioteką publiczną. Dałoby to uczniom możliwość swobodnego przemieszczania się na lekcje wychowania fizycznego, miejsce na ładne szatnie, dodatkowe pomieszczenia na apele i uroczystości szkolne.

GIG-ant: Kto jest pani największym autorytetem ?
U.K.: Jest wiele osób, które darzę olbrzymim szacunkiem i próbuję czerpać wiedzę z ich mądrości.  Niekwestionowanym autorytetem była zawsze dla mnie moja mama.

GIG-ant: Co by pani na koniec chciała przekazać wszystkim uczniom?
U.K.: Mim uczniom chciałabym powiedzieć, że wszystko co oferuje nasza szkoła, przyda im się w ich przyszłym życiu i powinni czerpać wiedzę i umiejętności, ale też przyjemności garściami.

GIG-ant: Czego mam pani dyrektor życzyć?
U.K.: Zdrowia i spełnienia marzeń, o których mówiłam.

GIG-ant: Bardzo dziękuję za poświęcony czas.

Kamila Staniewska, 27.10.2016 22:46
0,

504


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz