W poniedziałek, 13 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości, które w tym roku przypadło w sobotę. Z tej okazji przygotowano krótki happening.

Jego organizatorami była klasy druga gimnazjum pod opieką wychowawcy p.S.Waszkiewicza, nauczyciela historii  p. Ł Piechockiego i polonisty p.P.Kowalczyka oraz klasy trzecie szkoły podstawowej pod opieką pana K. Dziurli i pani M. Pewniak. Towarzyszyli im także uczniowie należący do harcerstwa. Obchody tego dnia odbyły się na szkolnym boisku.

DSC_3064DSC_3091

Gościliśmy także dwie panie z ZHP, które na samym początku wręczyły uczniom nagrody za udział w konkursie fotograficznym „Patriotyzm w obiektywie”. Następnie rozpoczął się happening. Wszyscy słuchali wykładu naszego historyka na temat odzyskania niepodległości i przyglądali się przygotowanym inscenizacjom. Towarzyszyły temu pieśni patriotyczne, takie jak „Rota”, czy „Marsz I Brygady”.

Po zakończeniu występów miała miejsce niezwykła niespodzianka, która ucieszyła zapewne zarówno uczniów młodszych, jak i tych starszych. Odwiedził nas św. Marcin na swoim koniu i kilkakrotnie przejechał po naszej bieżni. Spotkało się to z radosnymi oklaskami.

DSC_3079DSC_3077

Ostatnim punktem poniedziałkowej uroczystości był przemarsz wszystkich uczniów dookoła boiska wraz z przygotowanymi wcześniej flagami, ustawienie się na płycie boiska i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Kiedy nadszedł czas, by wracać do szkoły, przed wejściem do budynku czekały już na uczniów pyszne słodkości - rogale, które nierozerwalnie kojarzą się ze Świętem Niepodległości. Za ten słodki poczęstunek dziękujemy Radom Rodziców obu golińskich szkół. Dodajmy, że w rolę św.Marcina wcielił się radny gminny pan Marcin Półrolniczak. Dziękujemy mu za "efekty specjalne" patriotycznego happeningu, no i składamy imieninowe życzenia.

DSC_3102DSC_3110DSC_3127DSC_3130

Aleksandra Przybylska, 17.11.2017 09:28