Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

11 czerwca w Warszawie około 10 tys. osób przyszło na ul. Emilii Plater, by wziąć udział w Paradzie Równości. Jest to demonstracja w postaci przemarszu ulicami Warszawy. Organizatorzy parady domagają się realizacji dwunastu postulatów, z których pierwszym jest „Ochrona przed dyskryminacją i wykluczeniem obowiązkiem państwa”. Tegoroczna parada odbyła się pod hasłem "Równe prawa - wspólna sprawa". Na Paradę przyszły całe rodziny, większość osób przyjechała metrem, z którego przed godz. 15 wyłonił się tłum tęczowych flag. W tłumie zobaczyć można było wielu polityków.  Maszerowali przedstawiciele partii politycznych, takich jak Nowoczesnej.pl, między innymi posłowie Adam Szłapka i Krzysztof Mieszkowski. Była też niedawna kandydatka Zielonych na prezydenta Warszawy Joanna Erbel. Byli też przedstawiciele partii Razem, którzy przynieśli ze sobą wyciętą z kartonu wielką fotografię Hanny Gronkiewicz-Waltz trzymającej tęczową flagę.

W tę sobotę miałam akurat okazję być na wycieczce w Warszawie; miałam okazję przyjrzeć się tej spektakularnej imprezie i zrobić kilka zdjęć.

WP_20160611_016        WP_20160611_010

 

Zosia Wieczorek, 15.06.2016 23:30
0,

440


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz