Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

We wtorek 13 października w świetlicy szkolnej gimnazjaliści obejrzeli film pt. "Nowe życie golińskiej snutki". Wcześniej (materiał w GIG-ancie z 25 września) informowaliśmy o pomyśle pani Anny Wachowiak-Rybarczyk na realizację tego naprawdę interesującego reżyserskiego pomysłu.

W filmie wystąpiły golińskie hafciarki oraz uczennice naszego gimnazjum.  Na szkolną premierę zaproszone zostały bohaterki filmu oraz sołtys R.Żyto. Oczywiście pojawiła się na pokazie także sama pani reżyser. To międzypokoleniowe spotkanie miało specyficzny, sentymentalny klimat. Brawa na zakończenie seansu były naprawdę spontaniczne i - rzecz jasna - oczywiste..Film zostanie niebawem wyemitowany na antenie TVP Poznań - o terminie postaramy się poinformować na naszych łamach . Film miał za zadanie uwiecznienie, a jednocześnie wypromowanie golińskiej snutki oraz zachęcenie młodych ludzi do podjęcia się nauki naszego niepowtarzalnego haftu.

dsc_4389

 

dsc_4398

UWAGA!!! Z ostatniej chwili. Projekcja filmu o snutce w sobotę 24 października o godz. 21.00 TV Regionalna Poznań. Nie przegapcie tego!
Patrycja Klupś, 20.10.2015 22:16
0,

546


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz