Jak powszechnie wiadomo, prezydent naszego kraju podpisał ustawę o likwidacji gimnazjów, co oznacza, że powróci ośmioklasowa szkoła podstawowa. W związku z tym, postanowiłam przeprowadzić wywiad z Julią Wasik - przewodniczącą szkoły podstawowej w Golinie.

GIG-ant: Jak czujesz się jako przewodnicząca i reprezentantka szkoły?
J.W.:
Czuję się dobrze i cieszę się, że mam okazję być przewodniczącą.

GIG-ant: Na czym polegają twoje zadania?
J.W. :
Muszę być obecna na zebraniach samorządu uczniowskiego i reprezentuję szkołę na różnych spotkaniach, a także rozpoczynam szkolne akademie.

GIG-ant: Czy sądzisz, że samorząd jest w szkole potrzebny?
J.W. :
Uważam, że nawet bardzo. Uczniowie dzięki temu mają wpływ na to, co dzieje się w szkole, do jakiej uczęszczają.

GIG-ant: Jak czujesz się ze świadomością likwidacji gimnazjum?
J.W.:
  To dość dziwne uczucie, bo myślałam, że w tym roku skończę podstawówkę i pójdę do gimnazjum, a okazuje się, że nadal będę uczennicą szkoły podstawowej.

GIG-ant: Czy to dobry pomysł?
J.W.:
Jak na razie nie mam zdania, okaże się to w przyszłości.

GIG-ant: Cieszy cię czy martwi na wiadomość?
J.W. :
Jeśli nie mam zdania, to ani się nie martwię, ani się nie cieszę, dopiero okaże się, czy była to dobra zmiana.

GIG-ant: Znasz opinie swoich kolegów i koleżanek z klasy na ten temat?
J.W. :
Część  klasy jest za gimnazjum, a niektórzy nie mają na ten temat zdania.

GIG-ant: Co najbardziej podoba i nie podoba ci się w szkole?
J.W. :
Wszystko jest ok. Mogłoby być mniej prac domowych. Najlepsze są kilkudniowe wycieczki.

GIG-ant: Jakie dostrzegasz różnice w życiu szkolnym uczniów SP i gimnazjum?
J.W.:
  Nie zauważam w naszej szkole jakichś większych różnic.

GIG-ant: Jak układa się współpraca uczniów SP i gimnazjum?
J.W. :
Nie mam okazji współpracować z uczniami gimnazjum, a współpraca z przewodniczącą gimnazjum jest dobra.

GIG-ant: Jedną z przyczyn likwidacji gimnazjum jest ponoć agresja gimnazjalistów. Czy ty także dostrzegasz takie zjawisko? Czy jest to duży problem?
J.W. :
W naszej szkole nie zauważam problemów z agresją, i - jak na razie - nie spotkałam się z nią..

GIG-ant: Gdyby od ciebie zależało, to co byś zmieniła w szkole?
J.W. :
Chciałabym więcej kółek zainteresowań.

GIG-ant: Teraz poznajmy trochę ciebie od strony prywatnej. Czym się interesujesz?
J.W. :
Lubię sport. Aktywnie spędzam czas jeżdżąc na rolkach, wrotkach oraz deskorolkach. Lubie oglądać filmy i słuchać muzyki. Chętnie jeżdżę na basen, ale pasjonuje mnie też taniec.

GIG-ant: Kim chciałabyś być w przyszłości?
J.W. :
Nie mam jeszcze planów, ale chciałabym, żeby to było związane z moimi zainteresowaniami i pasjami.

GIG-ant: Życzymy ci spełnienia celów, sukcesów w nauce i miłej roli reprezentowania SP. Dziękuje za udzielenie wywiadu.
Również dziękuję.

KLAUDIA WOJTCZAK