Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Już po raz piąty odbyły się w Golinie Zawody w Ratownictwie w ramach KPP (Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy). Na uczestników czekało 8 pozoracji: 3 na terenie Goliny, 3 na terenie Witaszyc oraz 2 na terenie Jarocina.

Rywalizację rozpoczęto o godz. 9:30. Udział w niej wzięło 13 drużyn:
- OSP w Doruchowie
-OSP w Kotlinie
-Zakładowa Grupa Ratownicza Reckitt BenciskerProduction (Poland) Sp. Z.o.o.
-OSP w Ruszkowie Pierwszym
-Zakładowa Straż Pożarna VW Crafter
-Joannici odział śląski
-OSP w Baranowie
-OSP w Racendowie
-OSP w Puszczykowie
-OSP w Mikuszewie
-OSP w Białym Piątkowie
-OSP w Mieszkowie
-OSP w Szyszłowie

 

Pozoracja nr 1
Potrącenie pieszego przez pijanego kierowcę samochodu osobowego. Jedna osoba poszkodowana z urazem czaszkowo-mózgowym oraz jedna osoba z otarciami i stłuczeniami głowy.

1.1

Pozoracja nr 2
Mężczyzna dostaje zawału sera podczas pracy z piłą łańcuchową. W trakcie udzielania pierwszej pomocy dochodzi do nagłego zatrzymania akcji serca.

2

Pozoracja nr 3
Podczas prowadzenia działań na miejscu zdarzenia, gdzie kobieta chce skoczyć z dachu budynku, dochodzi do wypadku strażaka, który próbował ją powstrzymać. Mężczyzna upada z budynku, a kobieta nadal grozi, że skoczy. Strażak ma poważne obrażenia miednicy.

3

Pozoracja nr 4
Podczas pokazu pierwszej pomocy dla trudnej młodzieży dochodzi nagle do wybuchu. Jak się okazuje, wybuch odrywa mężczyźnie stopę.

1.4

Pozoracja nr 5
Podczas prac naprawczych kombajnu dochodzi do wypadku. Kombajnista zostaje poparzony płynem chłodniczym.

1.5

Pozoracja nr 6
Przy bankomacie dochodzi do napadu na kobietę, podczas którego nożownik rani kobietę w plecy.

1.6

Pozoracja nr 7
Ratownicy zostają wezwani do pomocy zastępowi gaśniczemu straży pożarnej. Podczas gaszenia pożaru budynku gospodarczego strażacy znajdują poszkodowanego bez oznak życia z poparzonymi drogami oddechowymi. Na szczęście resuscytacja krążeniowo-oddechowa pozwala je przywrócić.

7

Pozoracja nr 8
Na przejeździe kolejowym dochodzi do wypadku busa, którym podróżowali pracownicy. Poszkodowanych zostaje 8 osób. Siła zderzenia była tak duża, że poszkodowani zostali rozrzuceni w pobliżu wypadku.

2.8

Każdą rywalizację wygrywa najlepszy. W tym roku zwyciężyła drużyna OSP z Ruszkowa Pierwszego. Drugie miejsce zajęła Zakładowa Grupa Ratownicza Reckitt Production (Polska), trzecie natomiast Joannici Oddział Śląski. Zwycięzcom gratulujemy, drużynom biorącym udział dziękujemy i zapraszamy do Goliny za rok. Warto wspomnieć o ludziach zaangażowanych w to wydarzenie, OSP w Żernikach, OSP w Witaszycach, OSP w Jarocinie oraz OSP i MDP w Golinie.

Opracowała: Klaudia Wojtczak
FOTO: Adam Majewski

Magdalena Walczak, 24.09.2018 09:28
0,

217


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz