Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny odbyła się szósta edycja Festiwalu Piosenki Gimnazjalnej – Golina 2014. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Edukacyjne „Gimnazjum 2000”, Niepubliczne Gimnazjum im. Ks. P. Wawrzyniaka w Golinie, we współpracy z Jarocińskim Ośrodkiem Kultury. Na scenie zaprezentowało się 21 solistów reprezentujących szkoły gimnazjalne z terenu powiatu jarocińskiego, gmin Nowe Miasto, Koźmin oraz Pleszewa.

Na rozpoczęcie wystąpił Mikołaj Nalewajko - laureat V Festiwalu Piosenki Gimnazjalnej - Golina 2013. Przesłuchania konkursowe trwały dwie godzin. Młodych wokalistów oceniało jury w składzie: Dominik Bukowski - przewodniczący, Beata Godniak oraz Mirosława Kochanowska, która również poprowadziła warsztaty dla uczestników festiwalu - odbyły się one kilka dni przed imprezą. Najlepszym solistą zdaniem jury okazał się Rafał Kuzowicz z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie, który wyśpiewał sobie Grand Prix. Pierwsze miejsce przyznano natomiast Agnieszka Mikołajczak, na drugim ex aequo uplasowały się Julia Bażant i Wiktoria Górnaś. Otrzymali oni wysokiej klasy sprzęt grający oraz sesję w studiu nagrań. Jej efekty będzie można posłuchać już w maju na specjalnie wydanej płycie z laureatami VI Festiwalu Piosenki Gimnazjalnej – Golina 2014.

fpg1

Na zakończenie imprezy wystąpił zaproszony gość – bydgoska formacja DUBSKA, która bardzo szybko porwała liczną publiczność do zabawy przy muzyce rodem z Jamajki. Mamy gorące lato w pierwszym dniu wiosny – tak koncert podsumował jeden z widzów.

A oto co na temat festiwalu powiedzieli sami jego uczestnicy:

Uważam, że taki festiwal to naprawdę dobra sprawa; można poznać wiele wspaniałych osób, zaprzyjaźnić się i przy okazji dobrze się bawić; umożliwia nam też pokazanie swoich talentów, a dla mnie to również możliwość pokazania tego co kocham i co sprawia mi przyjemność, czyli śpiewania - Martyna Łapczyńska

 

Sądzę że Festiwal Piosenki był na prawdę świetny. Wszystko był dobrze zaplanowane. Na dodatek wystąpił na prawdę świetny zespół, który zrobił ogromne Show. Byłam pod wrażeniem. Jeśli chodzi to tak ogólnie bardzo mi się podobało. Zadbano o nas jako uczestników, więc nie mam na co ponarzekać - Monika Rutka

 fpg5

Było bardzo fajnie, miła i przyjemna atmosfera. Spotkałam wielu ciekawych ludzi a wieczór umilił mi najlepszy zespół świata - DUBSKA. Do tego wspaniała publiczność i świetne jury - Wiktoria Górnaś

Szczegółowe wyniki:

Grand Prix - Rafał Kuzowicz (ZS nr 3 Pleszew)
I miejsce - Agnieszka Mikołajczak (G. Chocicza)
II miejsce - ex aequo - Julia Bażant (G. nr 1 Jarocin) i Wiktoria Górnaś (NG Golina)

Wyróżnienia:
Martyna Łapczyńska (NG im. T. Kościuszki Jarocin)
Laura Andrzejewska (G. Żerków)
Aleksandra Bijak (NG im. T. Kościuszki Jarocin)
Bartosz Hołubowski (G. nr 1 Jarocin)
Magdalena Nejman (G. Cielcza)

fpg3

Impreza została sfinansowana ze środków własnych Stowarzyszenia, gminy Jarocin oraz sponsorów: Banku Spółdzielczego w Jarocinie, wydawnictwa My-Music z Poznania, Fundacji 750-lecia Jarocina oraz Karola Matuszaka i Marcina Półrolniczaka.

Patronat nad Festiwalem oczywiście objęliśmy my - Goliński Informator Gimnazjalny.

Szymon Radziejewski

 

 

Tomek Jankowski, 01.04.2014 22:06
0,

1881


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz