Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

W piątek, 7 marca w jarocińskim pałacu odbył się konkurs „ U źródeł kultury europejskiej”. Golińscy gimnazjaliści po raz kolejny okazali się najlepsi.

Konkurs polegał na drużynowym odpowiadaniu na pytania zadawane przez organizatorów konkursu czyli Bibliotekę Jarocińską i Gimnazjum w Cielczy. Do rywalizacji stanęło sześć drużyn z różnych gimnazjów powiatu jarocińskiego.  Całe zawody dzieliły się na różne konkurencje dotyczące znajomości biblii i mitologii. Pierwszą z tych konkurencji była znajomość biblii, a kolejnymi odgadywanie jaką scenę biblijną lub mitologiczną przedstawia obraz, jaką postać z mitologii opisuje fragment wiersza, odgadywanie postaci z podanego opisu kolejno za trzy, dwa bądź jeden punkt. Ostatnią konkurencją było wymyślenie jakiegoś powiązania z wydarzeniem lub postacią biblijną czy mitologiczną z podanym rekwizytem. Nasze gimnazjum reprezentowane było przez duet Julię Pospieszną i Krzysztofa Bochnę. Zmagania były bardzo wyrównane i trudne, gdyż wszyscy byli dobrze przygotowani. Jednak to reprezentacja Goliny po raz kolejny zdeklasowała konkurencyjne drużyny i zatriumfowała, zajmując pierwsze miejsce. Naszych zwycięzców do konkursu przygotowywała polonistka p. Eliza Słowik, a podczas zawodów kibicował im p. Bartosz Tabaka.   

                                                                                                                                                             Krzysztof Bochna

Tomek Jankowski, 12.03.2014 22:54
0,

1058


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz