Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

1-go września 2014 roku rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015. Po mszy świętej w kościele wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Golinie udali się do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:30 w sali gimnastycznej. Uczniowie gimnazjum rozpoczęli uroczystość krótkim apelem z okazji wybuchu II wojny światowej 1-go września 1939 roku. Przypomnieli wszystkim o tej bardzo ważnej dacie. Po apelu przewodniczące Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum zabrały głos, po czym oddały głos pani dyrektor Urszuli Kowalczyk, która powitała wszystkich uczniów w nowym roku szkolnym 2014/2015. Po przemówieniu  pani dyrektor zabrał głos między innymi pan Jan Grzesiek, prezes Stowarzyszenia ,,Gimnazjum 2000", który również powitał nas w nowym roku szkolnym, życząc sukcesów w nauce. Po wyprowadzeniu sztandarów klasa V oraz klasa II przygotowały dla nas krótkie przedstawienie. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Wychowawczynią klasy I a została pani Dziurdzia, a wychowawczynią klasy I b pani Hoffman. Następnego dnia rozpoczęły się już lekcje. Pierwszą planowaną imprezą było sprzątanie świata, które odbyło się 19-go września 2014 roku ,,pod przewodnictwem'' pani Marchwiak. Za sprzątanie świata odpowiedzialna była klasa VI. Przedstawienie prowadziły uczennice klasy VI: Anna Jelak oraz Kamila Staniewska. Klasa VI przygotowała również scenkę, której tematem było sprzątanie świata. Pod koniec scenki uczniowie VI klasy rozsypali śmieci i poprosili po dwóch przedstawicieli z każdej klasy. Wszyscy uczniowie dobrze posegregowali śmieci, ale oczywiście zdarzają się pojedyncze wpadki, ponieważ to zadanie nie było takie oczywiste, jak się wydawało. Następnie klasy IV-VI zaśpiewały piosenkę o ekologii. Dziewczyny z klasy VI przygotowały ekologiczny taniec oraz piosenkę. Każda klasa wybrała swojego przedstawiciela, który był ubrany w strój ekologiczny. Wszystkie kreacje były tak piękne, że nie można było oderwać od nich oczu. Nie wyłoniono zwycięzcy, a przedstawiciele dostali skromny upominek dla swojej klasy. Na koniec odbyła się konkurencja w rzucie piłką do celu. Z każdej klasy wybrano jednego przedstawiciela, który miał trzy rzuty. Nie każdemu udało się wrzucić wszystkie piłki do kosza, jednak wszyscy startujący dostali upominek. Następnie uczniowie udali się na sprzątanie świata w różne okolice Goliny. Klasy wraz z nauczycielami z nauczycielami rozeszły się na wszystkie strony ,,świata", sprzątając wyznaczoną okolicę. Kiedy już wszyscy posprzątali wyznaczoną trasę, mając świadomość, że Golina jest już czysta, klasy udały się do szkoły. 23-go września 2014 roku miał się odbyć mityng lekkoatletyczny szkół podstawowych.  26-go września 2014 roku odbył się ,,Międzynarodowy Dzień Języków Obcych''-projekt pani Kubasik, która uczy języka angielskiego. Było to święto obchodzone przez Szkołę Podstawową, jak i Gimnazjum. Z okazji tego dnia każda klasa wybrała sobie państwo. Wszystkie klasy miały przygotować piosenkę w języku, którym posługuje się dane państwo, udekorować klasę, przygotować potrawę oraz ubrać się w barwy narodowe danego państwa. Jurorzy konkursu-  pan Czaplicki, pani Grzesiek oraz pani Słowik - podczas długiej przerwy chodzili od klasy do klasy oraz oceniali każdą z nich.  Mamy także nadzieję, że mityng lekkoatletyczny dla Szkół Podstawowych, odwołany w terminie wrześniowym z powodu brzydkiej pogody, odbędzie się w październiku, i że tym razem pogoda nam będzie sprzyjała. Wrzesień był bardzo ciekawym miesiącem dla Szkoły Podstawowej w Golinie.

Przewodnicząca Szkoły Podstawowej
Anna Jelak

Piotr Kowalczyk, 15.10.2014 00:13
0,

1559


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz