Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Wokół nas jest mnóstwo ciekawych ludzi, którzy angażują się w pracę na rzecz społeczeństwa. Niestety, na co dzień często nie zauważamy ich pracy i nie myślimy o tym, ile wysiłku muszą włożyć w to, aby innym żyło się lepiej. Często nie jesteśmy świadomi tego, że takie osoby są również wśród nas. Mówiąc o osobach angażujących się społecznie często myślimy o prezesach wielkich fundacji czy o działaczach wielu organizacji, rozpoznawalnych w ogólnopolskich mediach. Dlatego postanowiłam udowodnić, że wcale nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć osobę, która aktywnie angażuje się w sprawy społeczne. Jedną z takich osób jest pan Jacek Zawodny, radny miasta i gminy Koźmin Wielkopolski.

GIG-ant: Co chciałby pan zmienić w gminie?
J.Z.: Podczas kampanii wyborczej informowałem, że jako radny chciałbym się zajmować kwestiami edukacji dzieci i młodzieży oraz sprawami społecznym osób starszych. Ponadto chciałbym, aby w gminie obowiązywał budżet obywatelski, który zostałby bezpośrednio wypracowany przez samych mieszkańców. Jego pomysłodawcom w gminie Koźmin Wielkopolski jest stowarzyszenie Wspólnie dla Koźmina.

GIG-ant:  Jak chce pan zadbać o rozwój gminy?
J.Z.: Najważniejszymi założeniami programowymi Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnie dla Koźmina, które chcemy realizować, są: inwestycje infrastrukturalne w drogi, chodniki i sieć kanalizacyjna, konsultowanie z mieszkańcami dużych inwestycji, wprowadzenie budżetu obywatelskiego, wspomaganie rodzin wielodzietnych i przygotowanie terenów pod nowe inwestycje.

GIG-ant: Co udało się już panu zrealizować?
J.Z.: Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, co udało się zrealizować, ale na pewno na bieżąco zajmuję się sprawami mieszkańców gminy Koźmin Wielkopolski. Ostatnio dużo czasu poświęciłem na opracowanie regulaminu przyznawania stypendiów za szczególne wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne.

zawodny jacek 1

GIG-ant:  Jakie są główne cele gminy w tym roku?
J.Z.: W bieżącym roku gmina Koźmin Wielkopolski podejmie kilka ważnych problemów, m.in. te, które były poruszane podczas XVIII sesji Rady Miejskiej w Koźminie Wielkopolskim, kiedy to radni przyjęli "Plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2016-2018". W bieżącym roku planowane są inwestycje: zakup oczyszczalni ścieków, wykonanie płyty do składowania osadów, wymiana sieci kanalizacyjnej w ulicy Przyjemskich, przebudowa kanalizacji w ulicach Stodolnej i Bernardyńskiej, budowa kanalizacji w ulicy Polnej oraz budowa i przebudowa kanalizacji w ulicy Glinki.

GIG-ant: Co sprawiło, że postanowił pan kandydować na radnego?
J.Z..: Od 2002 roku mieszkam, pracuję i angażuję się społecznie w Koźminie Wlkp. Zakładałem stowarzyszenia: Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" i "Wspólnie dla Koźmina". Od młodych lat interesowałem się sprawami społecznymi. Stwierdziłem, że skoro udzielam się społecznie, to mogę mieć również wpływ na to, co dzieje się w gminie Koźmin Wielkopolski. Na pewno jeszcze bardziej mnie to mobilizuje do większej aktywności. Dla mnie to taki kredyt zaufania, którym społeczeństwo mnie obdarzyło i chcę się z niego wywiązać.

GIG-ant: Kiedy pojawiło się u pana tak duże zainteresowanie sprawami społeczeństwa?
J.Z.: Można powiedzieć, że działalność społeczną mam we krwi. Zaszczepili mi ją moi rodzice, którzy działali w wielu organizacjach, m.in. Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym, Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej, Polskim Związku Działkowym czy Polskim Związku Hodowli Gołębi Pocztowych. To oni nauczyli mnie, jak być człowiekiem wrażliwym i nieść pomoc osobom potrzebującym.

GIG-ant: Co należy do pana najważniejszych obowiązków jako radnego?
J.Z.: Podczas I Sesji Rady Miejskiej w dniu 01 grudnia 2014 roku zostałem wybrany przewodniczącym komisji rewizyjnej. Pracuję również w komisji społecznej. Do najważniejszych zadań radnego należy udział w komisjach i sesjach. Na pewno częste rozmowy, dyżury i spotkania z mieszkańcami są bardzo istotne i ważne. Prowadzę również profil na facebook`u o problematyce społeczno-samorządowej, który umożliwia mi kontakt z mieszkańcami. Za pośrednictwem profilu mogą zgłaszać mi problemy i sprawy, którymi należy się zająć.

zawodny jacek 2

GIG-ant: Jest pan nauczycielem w koźmińskiej "Jedynce". Czy łatwo jest panu połączyć obowiązki nauczyciela z obowiązkami radnego?
J.Z.: Tych zadań i działań jest z pewnością dość dużo. Ponadto angażuję się w różne projekty społeczne i działania charytatywne. Przyznam, że łatwo nie jest, ale staram się połączyć obowiązki nauczyciela i radnego. W pracy z dziećmi czy w działalności społecznej staram się maksymalnie angażować i pomagać na tyle, na ile mogę.

GIG-ant: Czy praca radnego jest trudna?
J.Z.: Myślę, że jest to zadanie bardzo odpowiedzialne. Traktuję to jako służbę i pomoc ludziom, którzy mi zaufali i oddali na mnie swój głos. Dziękuję bardzo za rozmowę i pozdrawiam serdecznie uczniów gimnazjum w Golinie i mieszkańców gminy Koźmin Wielkopolski.

GIG-ant: Dziękujemy za udzielenie wywiadu i życzymy satysfakcji z pracy społecznej.

Rozmawiała: Joanna Klu
zdjęcia: facebook.com

Joanna Klupś, 06.04.2016 20:25
0,

574


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz