Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Tomek Michalak był jednym z najzdolniejszych wychowanków Gromu. Mimo tego, że był najmłodszy w drużynie, koledzy szanowali go za jego umiejętności piłkarskie. Tomek w 2003 roku zginął w tragicznym wypadku. Co roku - w lipcu lub sierpniu - zarząd klubu organizuje memoriał, aby uczcić pamięć  kolegi z boiska.

W niedzielę 9 sierpnia odbył się już dwunasty memoriał. Do rywalizacji stanęło 7 drużyn - cztery seniorskie oraz trzy młodzieżowe. Turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród piłkarzy, amatorów, ale również kibiców. Wszystko odbywało się w bardzo miłej atmosferze, a przede wszystkim – stosowano się do zasad  fair play. Turniej w obu kategoriach rozegrano systemem każdy z każdym. Mecze grano 2x15 minut. Obyło się też bez poważnych kontuzji. Wszyscy uczestnicy otrzymali pyszny poczęstunek.

DSCN6895

W kategorii seniorskiej udział brały cztery drużyny : Tad-Bud, Grom, Grom Stars oraz Biegun. Każdy z tych zespołów miał szansę na wygraną, jednak najlepszy okazał się zespół Gromu.

DSCN7026

Oto krótka rozmowa z piłkarzem zwycięskiej drużyny – Miłoszem Wachowiakiem:

GIG-ant: Jak oceniasz poziom gry na turnieju?

M.W.: Poziom turnieju oceniam jako wysoki. Każdy pokazywał swoje umiejętności, dzięki czemu można było pograć w piłkę.

GIG-ant: Traktowałeś memoriał jako dobrą sportową zabawę czy stawiałeś na rywalizację?

M.W.:  Na pierwszymi miejscu stawiałem dobrą zabawę, jak i zyskanie dodatkowych umiejętności dzięki grze ze starszymi kolegami. Rywalizacja była równie ważna, bo chyba nikt nie powie, że nie lubi czystej, zdrowej sportowej walki.

GIG-ant:  Jesteś zadowolony z wyniku, jaki osiągnąłeś?

M.W.: To był pierwszy memoriał, w którym mogłem wziąć udział i od razu wraz z moją drużyną zajęliśmy pierwsze miejsce. Jestem zadowolony, że udało nam się to osiągnąć.

 

Podczas turnieju seniorskiego wyłonieni zostali :

najlepszy bramkarz, którym okazał się Bartosz Kubiak - za skuteczność i widowiskowość obronionych strzałów,

DSCN6978

najlepszy zawodnik, którym bezkonkurencyjnie okazał się Mateusz Jelak z drużyny Tad-Budu

DSCN6982

najlepszy strzelec – został nim Jakub Szymkowiak z dwubramkowym dorobkiem

DSCN6995

W turnieju brali udział również nasi najmłodsi piłkarze – orliki. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Dobrzycy. Oprócz nich w memoriale wzięły udział jeszcze dwie drużyny Gromu. Poniżej krótka rozmowa z trenerem zwycięskiej drużyny – Markiem Szewczykiem.

GIG-ant: Jest pan zadowolony z wyniku, jaki osiągnęli chłopcy?

M. Sz.: Jeśli chodzi o wyniki sportowy, to na pewno jestem zadowolony, ale nie to jest najważniejsze. Młodzi chłopcy poprzez udział w takich turniejach nabierają doświadczenia, ogrywają się, uczą się rywalizacji. W dzisiejszych czasach musimy stwarzać warunki do rozwijania zdolności sportowych, żeby zamiast siedzieć przed komputerem dzieci przychodziły na boiska i w ten sposób spędzały wolny czas. Nie należy nastawiać się na wynik sportowy, ale na wspólną zabawę, a jeśli przy okazji uda się uzyskać dobry wyniki, to jeszcze lepiej.

GIG-ant: Jaka atmosfera panowała wg pana na turnieju?

 M. Sz.: Jeśli chodzi o atmosferę, to jak co roku była super, organizacja na wysokim poziomie. Wszystkie mecze toczyły się w sportowej rywalizacji, nie było złośliwości, chłopcy wzajemnie się szanowali, na co ja - jako trener - zwracam szczególną uwagę.

GIG-ant: Czy możemy spodziewać się obecności pana drużyny na kolejnym memoriale?

M. Sz.: Z panem Tomkiem Raźniakiem, prezesem klubu Grom, znamy się już od dawna i widzę jego duże zaangażowanie oraz wiedzę sportową. Jako wieloletni działacz sportowy zauważam,  że klub z Goliny jako całość idzie w dobrym kierunku - nieraz trzeba zrobić jeden krok do tyłu, żeby następnie dwa do przodu - stawia na swoją młodzież, prowadzi pracę od podstaw, a nie jak niektóre bogatsze kluby bazujące na podbieraniu zdolniejszych zawodników. Dzięki niedużej odległości między naszymi miejscowościami utrzymujemy ścisłą współpracę, rozgrywamy wiele meczów sparingowych i turniejów. Za rok, jeśli otrzymamy zaproszenie, na pewno z przyjemnością przyjedziemy.

Drużyny, które znalazły się na podium otrzymały pamiątkowe puchary,  zwycięskie drużyny medale. Myślę, że wszystkim bardzo podobał się turniej. Zapraszamy na kolejną edycje memoriału, oczywiście za rok.

Oto wyniki memoriału:

M.

Drużyna

Pkt.

Bz.

Bs.

1.

Dobrzyca

6

18

1

2.

Grom I

3

8

5

3.

Grom II

0

1

21

GROM I – GROM II 8:0

GROM II – DOBRZYCA 1:13

GROM I – DOBRZYCA 0:5

 

M.

Drużyna

Pkt.

Bz.

Bs.

1.

Grom

7

4

2

2.

Tad-bud

6

4

5

3.

Grom Stars

4

2

3

4.

Biegun

0

1

5

 

SENIORZY:

Tad-Bud – Biegun 2:1

Grom – Grom Stars 1:1

Tad-Bud – Grom 0:3

Biegun - Grom Stars 0:1

Tad-Bud – Grom Stars 2:1

Biegun – Grom 0:2

Tomek Jankowski, 20.08.2015 12:09
0,

685


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz