Zima to wspaniała pora roku, jest to idealny moment do pisania wierszy, rymowanek o zimie. Uczniowie z klasy II B szkoły podstawowej podjęli się tego wyzwania. Napisali kilka wierszyków, z którymi chcieli się z nami podzielić.

ZIMOWE WIERSZE KLASA II B

Zima, nareszcie przyszła zima, cieszą się wszystkie dzieci, boo można jeździć na sankach i wielkiego bałwana ulepić - Marysia T.

Czy jest zima śnieżna, czy jest zima mroźna, zawsze na dworze bawić się można. Z moją siostrą Gabrysią na górki idziemy, na sankach zjeżdżać z nich będziemy - Franek R.

Zima, przyszła zima, śnieg pada, mróz trzyma. Jest zdrowo i wesoło, bo śmiech dzieci słychać wkoło - Natasza B.

Hu hu ha, hu hu ha, zima nie jest taka zła. My się zimy nie boimy i super bałwanki ze śniegu lepimy - Julia Ż.

Byłam na nartach, szybko zjechałam z góry. Fajna to zabawa, a w górze były chmury. Tata zrobił mi zdjęcie, mama ze mną była. Wjechałam na górę wyciągiem, fajna to chwila. Wieczorem hop! w bąbelki! Szok to był dla mnie wielki. Kiedy para na dworze z basenu się unosiła, śnieg zimowo - świąteczną atmosferę umilał - Weronika G.

Przyszła do nas zima, srogi mróz na dworze trzyma. Z nieba dużo śniegu leci, cieszą się tym bardzo dzieci - Filip S.

Nadeszła już zima i wszyscy się cieszymy. Z radością na dworze bałwana lepimy. Na sankach z górki szybko zjeżdżamy. Śnieżkami się rzucamy, bo to uwielbiamy - Szymon N.

Trochę mrozu, trochę chłodu, dużo śniegu, dużo lodu. Zimą świetnie się bawimy orła w śniegu robimy - Justyna Ż.

Zima, to piękna pora roku, więc bawimy się do zmroku. W zimie jest wesoło, gdy jest biało wkoło. Zimą chodzimy na sanki i lepimy bałwanki - Tobiasz Ch.

I jak wam się podobało?

Wiktoria Świątkowska, 22.12.2016 17:54

#1. muzaselene: 23.12.2016 23:53

Dzieci z II B nie wystraszyły się zimy i z wielką ochotą poskładały częstochowskie rymy :D