Nowy rok szkolny przyniósł ze sobą zmiany w składach Rad Rodziców golińskich palcówek oświatowych. Nowe przewodniczące wybrano w szkole podstawowej oraz gimnazjum.

Wywiad z panią Magdaleną Grygiel, nową przewodniczącą Rady Rodziców Niepublicznego Gimnazjum w Golinie oraz z panią Izą Kościelniak, nową przewodniczącą Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Golinie.

384051_109601925824176_1891536469_n

GIG-ant:Podczas pierwszego posiedzenia w tym roku szkolnym została pani wybrana przewodniczącą Rady Rodziców.Jak się pani z tym czuje ?
Magdalena Grygiel: Jest mi bardzo miło.Jednocześnie chciałabym podziękować za wybór.Nie ukrywam, że obawy pewne są, czy poradzę sobie w tej roli. Jednak rodzice są tak fajni, że z ich pomocą będzie wszystko dobrze.

GIG-ant:Czy chciałaby pani wprowadzić jakieś zmiany w szkole? Jeśli tak, to jakie?
M.G.:Jak wszyscy wiemy - to ostatni rok działalności gimnazjum. Na dzień dzisiejszy nie mogę jeszcze odpowiedzieć na to pytanie.

GIG-ant:Jakie są plany Rady Rodziców na ten rok szkolny?
M.G.:Jeżeli chodzi o plany na ten rok,to na pewno drobne upominki na Boże Narodzenie i oczywiście studniówka.

GIG-ant:Czy od zawsze mieszka pani w Golinie?
M.G.:Nie, wcześniej mieszkałam w Jarocinie.Do Goliny przeprowadziłam się w 2013 roku.Po 5 latach muszę stwierdzić, że był to bardzo dobry wybór.To świetna,spokojna i przyjazna miejscowość.

GIG-ant:Czym zajmuje się pani na co dzień?
M.G.:Pracuję w sklepie rowerowym w Golinie.Po pracy zajmuję się domem i ogrodem, który powoli zaczyna nabierać kształtów. A w wolnej chwili dobry film lub książka.

GIG-ant: Dziękujemy bardzo za rozmowę i życzymy powodzenia.

45342211_934958470031512_425669857904689152_n

GIG-ant:Podczas pierwszego posiedzenia w tym roku szkolnym została pani wybrana przewodniczącą Rady Rodziców.Jak się ani z tym czuje ?
Iza Kościelniak: Jak się z tym czuję? Jeszcze nie wiem...Jest to dla mnie duże wyzwanie. Bardzo lubię pracować dla ludzi, ponieważ sprawia mi to ogromną satysfakcję. Praca na rzecz szkoły i dzieci potęguje uczucie zadowolenia jeszcze bardziej. Jestem byłą uczennicą tej placówki, mam ogromny sentyment do niej.

I.K.:Zmiany? Zawsze, ale tylko na lepsze! Nasza szkoła jest bardzo wyjątkowa, panuje w niej specyficzny klimat.Nauczyciele i pracownicy angażują się bardzo w integrację z uczniami. Poświęcają Wam(uczniom)wiele swego prywatnego czasu i robią to z wielką przyjemnością.To jest dobre! Nie zmieniajmy niczego.

GIG-ant:Jakie są plany Rady Rodziców na ten rok szkolny?
I.K.: Oczywiście Rada Rodziców będzie wspierać wszelkie pomysły dotyczące organizacji imprez szkolnych, np.Dzień Dziecka, Dzień Sportu, mikołajki itp...My, rodzice, jesteśmy dla Was, dla całej społeczności tej szkoły! Organizujemy co roku zabawę karnawałową, dochód z której przeznaczony będzie na Wasze potrzeby. Oprócz tego będziemy w miarę możliwości dofinansowywać wszelkie inwestycje związane z poprawą warunków pracy i nauki.

GIG-ant: Czy na tę chwilę jest pani w stanie odpowiedzieć,czy była to dobra decyzja?
I.K.:Myślę,że okaże się to po pewnym czasie. Zaczęłam z wielkim zapałem,lecz nieważne,jak coś zaczynamy,ważne, jak kończymy…

GIG-ant:Czy od zawsze mieszka pani w Golinie?
I.K.:Tak.Jestem golinianką i jestem dumna ze swego pochodzenia.Mój lokalny patriotyzm wyniosłam z tej szkoły, do której mam ogromny szacunek.

GIG-ant:Czym zajmuje się pani na co dzień?
I.K.:Przede wszystkim jestem mamą i dbam o moje pociechy. Od października rozpoczęłam studia, które są powrotem  do niezrealizowanych wcześniej, z przyczyn losowych, planów.Lubię pracować charytatywnie i być dla ludzi. Kocham to i sprawia mi to ogromną radość.

GIG-ant: Dziękujemy za udzielenie wywiadu i życzymy samych sukcesów w pracy.

Weronika Hudak

Klaudia Wojtczak, 10.12.2018 23:07