Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Wakacje to czas, kiedy w szkole można przeprowadzić pewne zmiany. Budynek jest wtedy pusty i dzięki temu możliwe są drobne remonty. Takie zmiany nastąpiły również w naszej szkole.

Szkoła Podstawowa w Golinie w ostatnim czasie przeszła bardzo dużo dobrego. Mam na myśli remonty czy zmiany, jakie nastąpiły dla uczniów naszej placówki.

Zobaczcie co na ten temat ma do powiedzenia Pani Dyrektor  Urszula Kowalczyk:
Generalnie pieniądze jakie zostały zainwestowane w tegoroczny remont, nie zostały wykorzystane w większości z funduszy gminy, lecz pozyskane z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wzięto również tak zwany Leasing, który zobowiązuje szkołę do spłacania go w 4 lata.
W szkole niespodziewanie zmieniono położenie sali komputerowej. W poprzedniej sali było mało miejsca oraz bardzo duszno, a nauczyciel nawet nie posiadał własnego stanowiska. Teraz pracownia znajduje się w sali numer dziewięć. Mieści się tam dwadzieścia pięć stanowisk oraz stanowisko serwerowe dla nauczyciela.
Jak dobrze wiemy po odejściu gimnazjalistów zostało zwolnionych kilka klas. Jedna z klas została przeznaczona na archiwum szkoły podstawowej i jedna na izbę pamięci po gimnazjalistach, można również dodać że ta sala została poświęcona patronowi szkoły księdzu Wawrzyniakowi.
Największy i najbardziej kosztowny remont w tym roku otrzymała kuchnia. Można by wymienić bardzo dużo zmian, takich jak: odnowienie zaplecza, odmalowanie ścian czy kupno nowego wyposażenia kuchennego. To tylko ułamek tego, co tam zostało zmienione.

Pani Dyrektor planuje jeszcze wiele zmian, ale już od grudnia będzie musiała się pożegnać z naszą szkołą i ma nadzieję, że następca będzie wdrażał jej plany. Jak powiedziała pani Kowalczyk, największym teraz zmartwieniem będzie kotłownia. Głównym problem jest stary piec gazowy, wymiana będzie dużo kosztować a awaria takiego pieca może spowodować chwilowe zamknięcie szkoły. Oprócz kotłowni znajduje się również w planach odnowa męskiej łazienki, wybudowanie placu zabaw dla młodszych klas oraz odmalowanie holu i korytarzy.

 

Jakub Kokot

Angelika Lisiecka, 05.11.2019 20:13
0,

80


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz