Uwaga! Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Powoli żegnamy słodkie pastele, ale część kolorów dobrze nam znanych latem nadal będą "in" w jesiennym sezonie. Projektanci mają dla nas sporo propozycji. Króluje czerwień i jej odcienie (od maliny, przez cegłę po ciemne bordo), czerń w matowej i perłowej odsłonie, srebro oraz złoto (nawet zestawione razem, jak na pokazie Creatures of the Wind), beże, brązy, zielenie (zwłaszcza khaki), a także delikatna biel i... żółć!

Tak, projektanci z DSquared2 chętnie nawiązują do ciepłych miesięcy. Dizajnerzy lansują też (tak, jak w poprzednich sezonach) naturalne, ale zadbane paznokcie.

Oto krótki wywiad, który przeprowadziłam z kosmetyczką, panią Katarzyną Radomską:

GIG-ant: Krótko o sobie?
K.R.:  Nazywam się Katarzyna Radomska. Od ponad  czterech lat pracuję jako kosmetolog w Studiu Pielęgnacji Urody i Paznokci Lady’s w Jarocinie.

GIG-ant: Dlaczego właśnie kosmetologia?
K.R.:  Wybierając studia odpowiednie dla mnie, kierowałam się moimi zainteresowaniami i zapotrzebowaniem rynku pracy.

GIG-ant:  Od kiedy pani zaczęła interesować się kosmetologią?
K.R.:  Kosmetologia zaczęła budzić moje zainteresowanie już w szkole średniej, stąd świadomy wybór studiów. Kosmetologia jest stosunkowo nową dziedziną i jeszcze do niedawana była kojarzona z „panią od paznokci”. Obecnie jest to najprężniej rozwijająca się dziecina dermatologii.

GIG-ant: Co pani najbardziej lubi w tym zawodzie? 
K.R.: Moja praca to przede wszystkim kontakt z ludźmi.. Największą satysfakcję sprawia mi stylizacja rzęs. Wymaga ogromnej precyzji i skupienia. Mnie daje odprężenie, a klientka w zamian otrzymuje oszałamiające spojrzenie.. :)

GIG-ant:  Czy kosmetologia była i nadal jest pani pasją?
K.R.: Tak, jak najbardziej. Zawód kosmetologa jest dość specyficzny i nie da go się wykonywać wbrew swoim zainteresowaniom. Dzięki niemu mogę się cały czas rozwijać poprzez liczne szkolenia, warsztaty i pokazy, w których bardzo chętnie biorę czynny udział. Nowe trendy w kosmetologii i kosmetyce to podstawa. Klientki są bardzo wymagające i ciekawe nowości, a dla mnie ogromną satysfakcją jest ich zadowolenie i powrót do gabinetu.

GIG-ant: Jakie powinno się stosować zabiegi na twarz?
K.R.:  Zależy to oczywiście od rodzaju cery oraz od panującej pory roku. Ale warto raczej postawić na nawilżanie. Piękna, opalona skóra to najlepsza pamiątka z wakacji. Po lecie jednak  jej stan pozostawia wiele do życzenia. Słońce sprzyja wysuszeniu skóry, dlatego po sezonie nietrudno o suchość i pojawienie się zmarszczek. Skórze należy wówczas zafundować kurację nawilżającą kremami bogatymi w takie składniki odżywcze, jak: ceramidy i kwas hialuronowy, a w przypadku pań dojrzałych - fitohormony. Cera po lecie jest zmęczona i często przesuszona kąpielami słonecznymi, dlatego też polecam zabiegi nawilżające, regenerujące oraz usunięcie nadmiernie zgrubiałego naskórka, zlikwidowania przebarwień. Najlepiej się tutaj sprawdzą peelingi, mikrodermabrazja i oczyszczanie twarzy.

GIG -ant:  Coś o skórze, paznokciach ... ?
K.R.: He he... W pigułce niestety nie jestem w stanie przedstawić tego, co uważam za najważniejsze.. Musimy pamiętać o codziennej pielęgnacji, ponieważ skóra pełni bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Chroni nas przed infekcjami i promieniowaniem ultrafioletowym i jest bez przerwy wystawiana na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego też powinniśmy wyrobić sobie nawyk i poświęcić jej kilkanaście minut dziennie. Pamiętajmy myć twarz przynajmniej dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Po jej oczyszczeniu tonikiem lub płynem micelarnym polecam nałożyć krem, aby chronić delikatną skórę twarzy. A dłonie? Są naszą wizytówką i bardzo wiele o nas mówią. Pokazują, w jaki sposób pracujemy, jak o siebie dbamy, mogą również zdradzić nasz wiek. Poza tym jest to jedna z najbardziej wyeksponowanych części ciała. W związku z tym, jak wiele można z nich wyczytać, warto o nie szczególnie zadbać. Ważne, by paznokcie były starannie opiłowane i by pod nimi nie była widoczna „historia poprzedniego dnia”. Teraz, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, należy pamiętać o nałożeniu kremu nawilżającego i nie zapominajcie o rękawiczkach, one nie są takie straszne..:)

GIG-ant: Najciekawsze lakiery do paznokci; zwykłe, hybrydowe - jeśli tak , które,  jakiej firmy?
K.R.: Gabinet, w którym pracuję jest oddany marce IDIGO. W ofercie jest ogromny wachlarz kolorów do wyboru wśród lakierów mokrych, a także lakierów hybrydowych.

GIG-ant : Najmodniejsze wzorki, kolory paznokci?
K.R.:  Tej jesieni królują odcienie czerwieni poprzez borda i granaty.

Poniższa paleta kolorów jest najchętniej wybierana przez moje klientki:

aaa

 

 

Wśród jesiennych trendów mam do zaoferowania także wiele kolorowych efektów i wzorów:

-Wodne naklejki na paznokcie:

q

- Ombre (przecieniowanie np. dwóch kolorów)

 

l

- Połączenie koloru z efektem syrenki

o

-Cyrkonie Swarovskiego

r

-Wspomnienie owocowego sezonu :-)

s

-Cateye (efekt magnesowy)

d

GIG-ant:  Co jeszcze by pani chciała powiedzieć - tak na koniec?
K.R.: Było mi bardzo miło z tobą rozmawiać. Życzę ci, aby twoja przyszła praca była świadomym wyborem. Niech niesie ze sobą dużą satysfakcję i niech sprawia, że każdego dnia rano będziesz się budziła z uśmiechem na twarzy.

GIG-ant: Czego ja mogę pani życzyć?
K.R.: Chciałabym, aby moja praca była zawsze pasją, a klientek nie było mniej :).

GIG-ant: Dziękuję bardzo za rozmowę ; moim rozmówcą i gościem GIG-anta była pani Katarzyna Radomska.

 

 

 

Kamila Staniewska, 17.10.2016 18:53
0,

705


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu.

Dodaj komentarz